Joe Chal – „ Polska – to brzmi dumnie?”

Joe 2Joe Chal

magda_szubanski_narrowweb__200x314

Zdjęcie nr 1

magda

Zdjęcie Nr 2

Fotografia Magdy Szubanski przed i po kuracji odchudzającej /nie jestem w stanie powiedzieć które po a które przed zastosowaniem diety?/

 Magda Szubanski ur. w Liverpool, Anglia z matki Szkotki i polskiego żołnierza. W latach 60-tych wyemigrowała wraz z całą rodziną do Australii.

Znana jako aktorka komiczna starająca się pokazać „Australian way of life” i australijczyków takimi jakimi ona ich widzi, czyli „Nieskomplikowanymi prymitywami”  w formie komedii personifikacyjnej przed kamerami TV, wprawiając prawie całą Australię w śmiech.

/Specjalnie wstawiłem tutaj słowo „prawie”, ponieważ jej specyficzna forma przekazu nie przemawia do wszystkich/.

Nie śmiejmy się z nikogo – chyba, że śmiejemy się sami z siebie!”

Magda Szubanski od urodzenia miała kłopoty z nadwagą i kiedy jej kariera chyliła się ku upadkowi chcąc utrzymać się na „topie” weszła w układ z firmą reklamującą produkty odchudzające – Jenny Craig.

Po dwu latach stosowania tej diety bez żadnych rezultatów utraty wagi a przy odrobinie makijażu zaczęła ludziom wmawiać, że chudnie po 20 kg na miesiąc co spotkało się z atakiem na jej osobę w mediach – 2DayFM – bardzo popularna stacja radiowa.

Jeden kontrowersyjny komentator tej stacji Kyle Sandiland żartując sobie w programie na żywo powiedział: „Magdzie Szubanskiej to i nawet Auschwitz by nic nie pomógł!”.

Po tej wypowiedzi nastąpiła prawdziwa burza w mediach a sama bohaterka mówiąc na ten temat nie potrafiła zlokalizować gdzie ten „Auschwitz jest i co tam było?”.

Jeremy Jones, z Australijko-Izraelskiej Rady do Spraw Żydowskich. oficjalnie wystąpił z protestem po czym Kyle Sandiland za ten żart na antenie został zawieszonym i odsuniętym od mikrofonu.

Przypominam, ze w maju 2010 roku rząd australijski wydalił izraelskiego dyplomatę w związku z wykorzystaniem australijskich paszportów w zamachu i zabójstwie politycznym  Mahmouda al-Mabhouha. Minister spraw zagranicznych Stephen Smith powiedział, że nadużycia paszportów „nie był aktem przyjaźni”.

A co zrobili ludzie do tego powołani z polskiej placówki dyplomatycznej w Sydney? – Nic!

Magda zapytana przez dziennikarza jak się wymawia kilka prostych słów po polsku, nie potrafiła nic powiedzieć ale przyznała, że język polski bardzo jest jej potrzebny.

Tu aż prosi się aby sprecyzowac -„Kto jest Polakiem?” i okazuje się, ze nie wystarczy urodzić się z rodzica pochodzącego z naszego kraju aby w piersiach jego biło – Polskie Serce, ale trzeba kultywować tradycje, kulturę i język kraju swoich przodków.

Wiem, że to nie jest wina Magdy ale jej rodziców bo to oni zaniedbali i brutalnie urwali jej połączenie z korzeniami – „Ale Dlaczego?”

Podalem tutaj prosty przyklad Magdy Szubanski, ktora jak mi sie zdaje walczy wewnętrznie i próbuje w swoich wystepach estradowych być tym kim nie jest a co w niej zabito, zniszczono i poskręcano. Bo zwykle tak się dzieje, że najwieksi komedianci w życiu prywatnym przeżywają głęboki stres połączony z depresją nie mogąc poradzić sobie ze swym psychicznym skrzywieniem.

Tak się dzieje „już z milionami” Polaków opuszczających „swój kraj” aby na obczyźnie z rożnym sukcesem budowac to co powinni robić tutaj w swojej Ojczyźnie.

Piszę to i alarmuję, ponieważ jestem zaniepokojonym patrząc jak na całym świecie upada znaczenie Polski i naszej Polonia!

Polonia nasza jeszcze walczy ale przegrywa to co było do wygrania oddając scenę polityczną wszędzie nie mając przebicia w ważnych sprawach swych emigrantów.

To sprzeżenie zwrotrne, które dawało „kopa” Polsce przestaje działać!

W USA gdzie jest ich ponad 10 mln nie mamy żadnego reprezentanta w kongresie, podobnie jest w Australii, Nowej Zelandii czy Afryce Południowej.

Wielu emigrantów wyjechalo z kraju „Za chlebem” a tam dostali „chleb” ale zabrano im dzieci i tu znowu polskie konsulaty „zamknęły się na cztery spusty”!

Zdecydowanie oskarżam wszystkie polskie placówki dyplomatyczne o robienie zbyt mało aby Polska i Polonia znaczyło tyle na ile zasługuje nasz kraj za swój heroizm, kulture, którym pisaliśmy naszą historię i wkładem w budowaniu Pokoju na świecie. Polacy poza krajem nigdy nie mieli właściwego wsparcie, kontaktu z krajem ojczystym i właściwej opieki konsularnej, takiej jaką mają wszystkie  – normalne kraje na świecie.

„ Co to za polski konsul, który dowiedziawszy się, że pomagam Polakom trzymanym w więzieniu w Villawood Immigration Detention Centre in Sydney a do którego zwróciłem się o wspólne wsparcie moich działań na rzecz pomocy nielegalnym emigrantom z Polaki powiedział:

 „My się w te sprawy nie mieszamy!”

                                   A co to są inni Polacy?

A kiedy zadzwonił on do mnie następne dnia pomyślałem: „O! Chyba ruszyło go sumienie?” i bardzo się pomyliłem, bo dzwonił z prośbą o pożyczkę pieniędzy na zakup nowego Mercedesa dla siebie, ponieważ kończyła się jego kadencja i chciał zabrać samochód do Polski i tam sprzedać. /Dyplomaci otrzymują zwrot pieniędzy na zakup środka transportu od rządu australijskiego?/

 Zadaję sobie cały czas pytanie:

 „Komu zależy na tym aby Polska i Polacy na świecie – znaczyło tak mało?”

Joe Chal – autor

PS;/

„Sytuacja z Polonia stała sie podobna do pewnego okresu z życia zwierząt, kiedy młody jelonek odtrącony od swej matki patrzy na nią i nie rozumie dlaczego ta kochająca go jeszcze nie tak dawno istota jest zdolna do zadania jemu ciosu? A matka poprostu jest już brzemienną – Czyżby Polska była w takim stanie od końca II wojny światowej?”

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Joe Chal – „ Polska – to brzmi dumnie?”

  1. Beata Frontczak pisze:

    Właśnie tak to jest wielu młodych zdolnych ludzi jedzie za granicę bo w polsce nie ma dla nich pracy a jak jest to za grosze z których nie da się żyć ale to nikogo nie interesuje a szczególnie tych których powinno interesować za granicą są zdani tyko na siebie no i może na zasadnych ludzi ale żeby znaleś kogoś by chciał pomagać trudno znaleść . Młodzi polacy jadą za granicę tam też pracują często nieświadomi tego że nie mają żadnego ubezpieczenia bez prawa do leczenia a mówi się im że tak jest wszystko opłacane wychodzi wszystko jak się coś stanie i jest problem jak to zrobić by wrócić do domu bo to co miał trzeba było zostawić na leczenie wiem coś o tym sama musiałam syna do domu po wypadku odebrać no miał szczęście bo miał mnie i byłam wstanie to opłacić i go do domu do kraju sprowadzić a ilu jest takich którym nie ma kto ratować a polski rząd i polscy konsule myślą tylko jak by tu na kąta więcej przelać nic ich nie interesuje że polki są wbrew ich woli wykorzystywane i jeśli proszą o pomoc to jej niema dopiero gdy jakieś media to ujawną zaczyna się coś robić bo wstyd przed światem ale mimo wszystko ja jestem polką kocham swoją ojczyznę tu jest mój dom tu jest moje miejsce sercem zawsze na pięknych polskich ziemiach i zawsze będę tęsknota .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s