Joe Chal – Niepełnosprawnych w Anglii powinno się „uśpić”!

Chjristmus islandJoe Chal vel Chalubowicz

eugenicist 3

Collin Brewer

Jak podaje „LifeSiteNews.com” – „Dzieci niepełnosprawne to zbyt duże obciążenie dla kraju uspołecznionej opieki zdrowotnej oraz innych usług i powine być one „uśpione”, aby zaoszczędzić wydatki socjalne”.

Na imprezie zorganizowanej w celu pomocy niepełnosprawnym dzieciom do stoiska z grupą różnch organizacji charytatywnych, podszedł Pan Collin Brewer – pracownik administracji państwowej z County Hall w Truro i wypowiedział w 2011 roku te słowa:

„Dzieci niepełnosprawne kosztują Radę Miejska zbyt dużo pieniędzy i należy je uśpić!”.

Brewer wypowiedział te uwagi, które miały na celu „sprowokowanie debaty” ale potem przeprosił. „Myliłem się, przyznaję,” powiedział BBC – „I będę przepraszał”. Po tych wypowiedziach, Brewer był pod silnym naciskiem organizacji charytatywnych na rzecz osób niepełnosprawnych i grup opiekuńczych do dymisji, ale nie chciał do tej pory sam zrezygnować, mówiąc, że to było nic innego jak „nonszalancka uwaga”.

Rzecznik Grupy charytatywnej niepełnosprawnych powiedział: „Słowa tak nieprzemyślane z brakiem wrażliwości wypowiedziane przez urzednika jest głęboko niepokojące i pokazują, że tacy ludzie wyraźnie nie nadają się na odpowiedzialne stanowiska.”

W odpowiedzi Brewer powiedział w rozmowie z BBC Radio Cornwall „To jest mój pierwszy nietakt – nie mam żadnego usprawiedliwienia na to”. Jest mało prawdopodobne, że będzie on kandydował ponownie w nadchodzących wyborach w maju.

Incydent stał się znany po formalnej skardze i raporcie jaki wniosła komisja norm przy Radzie Niepełnosprawnych w Cornwall. Komitet nakazał aby Pan Brewer przeprosił tych których obraził.

Przedstawiciel organizacji charytatywnych powiedział, że otrzymali oni wsparcie od wielu ludzi z całego świata.

Wydano oświadczenie: „To wstyd, że dochodzenie zajęło formalne 18 miesięcy, aby wymusić przeprosiny.”

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia Anglii, w sumie 2.307 dzieci zostało zabitych poprzez aborcje w 2011 roku i liczba ta ciąle rośnie.

Obawy, że zacznie się ekspansja nieograniczonej ilości dokonywanych aborcji z podejrzeniem o urodzenie dzieci niepełnosprawnych spowodowało, że członek parlamentu Anglii z partii konserwatywnej Pani Fiona Bruce rozpoczęła dochodzenie parlamentarne, wskazując na rozbieżności pomiędzy przepisami prawa aborcyjnego oraz ustawy Równości z 2010 roku, która chroni osoby niepełnosprawne przed dyskryminacją.

Zapytanie parlamentarne będzie przedstawione do konca marca a prowadzone jest w poszukuiwaniu dowodów od rodziców, lekarzy medycyny, środowisk akademickich, grup wsparcia, grup inwalidzkich i osób zainteresowanych w sprawie różnego podejścia do: teorii, praktyki i implikacji aborcyjnej ze względu na niepełnosprawność w Wielkiej Brytanii. „

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s