Joe Chal – Fałsz i obłuda w sporcie!

Chjristmus islandJoe Chal vel Chalubowicz

pilka nozna gotowe

Już od 20 lat kluby sportowe, dawniej ”Potentaty Piłki Nożnej”/ przy kopalniach, wielkich zakładach pracy czy stoczniach/ przestały istnieć wraz z upadkiem przemysłu w Polsce i nastąpił spływ „dubeltowy” I ligi do mniejszych miast , gmin a nawet na wsie.

Dlaczego dubeltowy?

A to dlatego, że wraz ze znikaniem footbolu z wielkiej aglomeracji na prowincje jakość tego sportu zdecydowanie obniżyła się.

Już od pewnego czasu można zauważyć, że polska piłka nożna jest na samym dnie football-u europejskiego i w żaden sposób nie dają oni rady aby nawiązać równorzędną walkę nawet  z największymi autsajderami w rozgrywkach UEFA”.

Zastanawiające jest to, że wielu polskich graczy zatrudnionych czy zakontraktowanych w klubach całej Europy; Bundesligi czy innych, grają całkiem przyzwoity futbol i pozornie możnaby z nich ulepić kilka drużyn, ale gdy do tego dochodzi to: /ja wyłączam TV już po 15 minutach/. Złośliwi twierdza, że jestem i tak wytrzymałym bo oni wcale nie oglądają /i tu posypałyby się epitety pod adresem; piłkarzy, PZPN-u i działaczy/.

Na domiar złego UEFA zabrania i grozi sankcjami gdyby doszło do ingerencji organów rządowych, które już prawie wkroczyły do polskiego związku aby naprawić to „skorumpowane dno”.

Pytanie nasuwa się samo: „Po co mieliby oni tam wkraczać, może po to aby skubnąć co nieco?”

Zawsze będzie tak i to się dzieje wszędzie, że gdy kraj przeżywa kryzys gospodarczy jakieś jednostki wybijają się ponad przeciętność a to podchwytywane jest do tworzenia politycznej propagandy poprzez nagłaśnianie i wyolbrzymiane w ten sposób jakby Polska przezywała jakiś „Boom sportowy” a tak na dobra sprawę chce się ukryć wiele ekonomicznych problemów kraju.

Najgorsze i najniebezpieczniejsze jest jednak to, że kluby I ligowe, które przeniosły się do gmin a które tak naprawdę porównywalnie z innymi klubami europejskimi reprezentują poziom III ligi są wykorzystywane przez włodarzy miejskich do prowadzenia swojej Wielkiej Kampanii Sukcesu a za tą zasłoną prowadzą swoją „Politykę korupcji”, demoralizacji i destabilizacji lokalnej ekonomii.

Dlaczego tak robią i chwalą się sukcesami o małym znaczeniu?

Odpowiedź jest bardzo prosta:

Bo nic innego nie maja oni do zaoferowania swojej społeczności i miastu, którym kierują a które za ich sprawą i działaniem upada: ekonomicznie, socjalnie i moralnie.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s