Joe Chal – Fundacja Borusewicza dla byłych?

Chjristmus islandJoe Chal vel Chalubowicz

Borysewicz Trojca

Bogdan Borysewicz – „Trójca”?

„Bogdan Borusewicz planuje powołanie fundacji pomagającej byłym działaczom opozycji demokratycznej w Polsce”

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/423066,borusewicz-mysle-o-powolaniu-fundacji-pomagajacej-bylym-opozycjonistom.html

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz chce utworzyć Fundację, której zadaniem byłoby udzielenie pomoc byłym politykom przez tych – jak mówi „którym się w życiu powiodło powinni pomóc kolegom z opozycji, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej”

Przypominam, że Pan Borusewicz jest członkiem PO – partii, która moim zdaniem niezbyt dbała o sprawy socjalne najbiedniejszych i tych ludzi, którzy niezbyt dawali sobie radę w życiu Polaków – „A teraz się zajmie ludzmi z Opozycji?”.

Moim zdaniem ta bardzo dziwna propozycja utworzenia fundacji przez marszałka Senatu może mieć ukrytą treść, albowiem najprawdopodobniej nie chodzi tutaj o byłych polityków z opozycji a o przyszłych polityków i kolegów z PO, którzy będą mogli korzystać z dobrodziejstw tej fundacji w przyszłości.

Aby zawęzić grupę tych którzy mogliby liczyć na pomoc tej fundacji Pan Borusewicz precyzuje komu taka pomoc by się należała – otóż tylko „działaczom opozycji demokratycznej w Polsce”!

„Bogdan Borusewicz planuje powołanie fundacji jako osoba prywatna, gdyż prawo zabrania tworzenia tego typu instytucji przez jednostki państwowe”.

Póki jest szefem Senatu zapewne wykorzysta on swoją pozycję w celu „zbierania” i gromadzenia funduszy jakie się znajdą na koncie tej przyszłej organizacji charytatywnej?

„A może jest to sygnał, że Platforma po prostu się pakuje i zabezpiecza sobie przyszłość?”

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s