Joe Chal – Mity globalnego ocieplenia!

Chjristmus islandJoe Chal vel Chalubowicz

iceberg

Ostatnich kilka lat skłania wielu do zastanowienia się nad „Globalnym ociepleniem”!

„Czy globalne temperatury rosną w zastraszającym tempie?”

Balon satelitarny wyposażony w bardzo precyzyjne urządzenia pomiarowe  jak i stacje meteorologiczne umieszczone na szczytach gór w ostatnich trzech latach nie wykazały żadnych istotnych zmian w długim okresie nagłego wzrostu globalnych temperatur. Średnie odczyty stacji naziemnych wykazują łagodne ocieplenie 0,6 do 0.8C w ciągu ostatnie 100 lat, co jest czymś normalnym i naturalnym wahaniem zarejestrowanym w ostatnim tysiącleciu. Sieć stacji naziemnych cierpi na nierówne rozstawienie ich na całym świecie,. Najwięcej stacji ustawionych jest w miastach i rozwijających się obszarach miejskich o wzrastającym przemyśle „ciepłe regiony”, które wykazują znacznie wyższe odczyty niż w sąsiednich wsiach.

„Ktoś kto mieszka na wsi może łatwo zaobserwować, kiedy opuszcza zima swój dom i dojeżdża do miejskich aglomeracji, że temp. wzrośnie nawet o kilka stopni.”

Nigdy jednak nie zarejestrowano katastrofalnego ocieplenia.

„Czy globalny wykres temperaturowy dowodzi, że Ziemia doświadcza stałego, bardzo stopniowego wzrostu temperatury od 1000 roku i nagle rozpoczął się gwałtowny wzrost?”

Istotne zmiany klimatu występowały nieustannie przez cały czas geologiczny. Na przykład: średniowieczny okres ocieplenia z około 1000 do 1200 AD kiedy Wikingowie uformowali swoje osady na Grenlandii, potem nastąpił okres zwanej Małej Epoki Lodowcowej 1350 do 1850 roku. Od końca 17 wieku „średnia temperatura globalna” zaczęła pomału wzrastać chociaż od 1940 do 1970 temperatura faktycznie spadła, co doprowadziło do „strachu globalnego ochłodzenia”.

IPCC, ONZ oraz Departament Środowiska Kanady ignoruje wszystkie dane i wykresy, historycznie zapisane jako klimatyczne huśtawki w związku z tym, że okazały się być wadliwe i statystycznie niewiarygodne. Stało się to za sprawą wadliwie analizującego komputera.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hockey_stick_controversy

„Czy wyprodukowany przez ludzi dwutlenek węgla wzrósł w ciągu ostatnich 100 lat, przyczyniając się do efektu cieplarnianego, podgrzewając naszą Ziemię?

Stężenia dwutlenku węgla rzeczywiście zmienia się z różnych powodów; człowieka i nie tylko tak jak to się dzieje w całym naszym czasie geologicznym. Od samego początku rewolucji przemysłowej zawartość CO2 w atmosferze wzrosła. Tempo wzrostu w tym okresie również wzrosło z 0,2% do około 0,4% i w takiej skali rocznej utrzymuje się od 25 lat. Jednakże, nie ma żadnego dowodu, że to właśnie CO2 jest głównym czynnikiem globalnego ocieplenia. Zbadano powłokę lodowca, który budował się na przestrzeni wielu tysięcy lat pod względem zawartości dwutlenku węgla i stwierdzono, poziom jego wzrastał wprost proporcjonalnie do wzrostu temperatury. Geologiczne badania ziemskich osadów potwierdzają ten związek przyczynowy. Nie ma przekonujących dowodów, że gdy temperatura wzrasta lub się obniża w sposób naturalny i cykliczny przez promieniowanie słoneczne, wpływ orbitalny i galaktyczny – ocieplone warstwy powierzchniowe Ziemi i oceanów wydalają więcej CO2.

„Czy CO2 jest gazem cieplarnianym?”

Gazy cieplarniane stanowią około 3% objętości całej atmosfery w której biorą udział także: 97 % pary wodnej i chmur a reszta to gazy takie jak: CH4 – Metan, CO2 – Dwutlenek Węgla i N2O ozonu, z większym udziałem tego pierwszego. Stąd, CO2 stanowi około 0,037% w atmosferze. /Pomijam celowo 21% tlenu, poniewaz wystepuje on takze w innych zwiazkach i nie o tlen tutaj chodzi/. Chociaż niewielkie ilości gazów są bardziej efektywnymi jako „agenci” w procesie cieplarnianym niż para wodna i chmury, to właśnie te ostatnie są uważane i odpowiedzialne za 60% „efektu cieplarnianego”. Drobne cząsteczki wody działają jak soczewki. Ci co przypisują zmianę klimatu CO2 rzadko wspominają o tym ważnym fakcie.

„Czy mogą być stworzone modele komputerowe stwierdzające, że wzrost poziomu CO2 spowoduje znacząco wzrost globalnego ocieplenia?”

Modele komputerowe mogą być wykonane do „sprawdzenia” praktycznie wszystkiego, ale 5 milionów parametrów i ciągła nowa potrzeba stałego wprowadzania zmian negatywnych i pozytywnych komentarzy w programie staje się on bezużytecznym narzędziem i nie da się „udowodnić” niczego.

Modele komputerowe nie są w stanie przewidzieć globalnego ocieplenia, ponieważ nie są w stanie właściwie wkalkulować i ocenić wielu czynników jak: skutki słońca, promieni kosmicznych i wpływu chmur. Słońce jest główną przyczyną zmiany temperatury na powierzchni ziemi dlatego, że jego zmiany promieniowania mają wpływ na ziemi i dzieje się tak w sposób cykliczny. Liczba i wielkość plam na słońcu może się zmieniać i ma ścisły związek ze średnią temperaturą na Ziemi, np. Okres Małego Zlodowacenia i Średniowieczny Okres Ocieplenia. Różna intensywność promieniowania słonecznego i ciepła ma wpływa na temperaturę powierzchni oceanów i prądy. Więcej ciepła zwiększa wydzielenie z oceanów więcej gazów z wodny. Promieniowanie słoneczne zaburza strumień promieni kosmicznych, w ten sposób wpływa na kwotę zjonizowanego jądra, które kontroluje zachmurzenia.

„Czy to ONZ udowodnił, że to człowiek wytwarzając CO2 powoduje globalne ocieplenie?”

W 1996 z raportu ONZ w sprawie globalnego ocieplenia, oba oświadczenia zostały usunięte z ostatecznej wersji projektu. Oto one:

1) „Żadne z cytowanych powyżej badań nie wykazały wyraźnych dowodów, że możemy przypisać sobie zmianę klimatu ze względu na wzrostu emisji gazów cieplarnianych.”

2) „Żadne badania jak do tej pory nie pozwoliły przypisać wszystkich lub części zmian człowiekowi jako winnemu dokonanych zmian klimatycznych”

Do dnia dzisiejszego nadal nie ma dowodów naukowych, że człowiek produkując CO2 powoduje znaczące globalne ocieplenie.

“Czy CO2 zanieczyszcza środowisko?”

To nie jest prawda. Azot stanowi 79% naszej atmosferze. Nie możemy oddychać 100% azotem. Dwutlenek węgla jest tak samo potrzebnym na naszej ziemi jak azot. CO2 jest ważnym gazem na ziemi. Jest on niezbędnym dla rozwoju roślin, ponieważ zwiększenie emisji CO2 powoduje, że wiele drzew i innych roślin coraz bardziej, intensywniej i energiczniej rośnie. Niestety, rząd kanadyjski włączył gaz CO2 do listy naprawdę toksycznych i szkodliwych substancji ujętych według ustawy Prawo Ochrony Środowiska, z myślą o politycznej kontroli nad nim.

„Czy globalne ocieplenie spowoduje więcej sztormów i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych?”

Nie ma żadnych statystycznych lub naukowych dowodów, na potwierdzenie tej teorii. Regionalne różnice mogą wystąpić. Wraz z potrzeba wzrasta ilość przedsiębiorstw ubezpieczeniowych, które wypłacają koszty naprawy infrastruktury, szczególnie w obszarach przybrzeżnych. Są czasami cyklicznie występujące i nasilające się burze, podczas gdy w rzeczywistości są one spowodowane zwiększonym działanie deweloperskim, mediów i coraz większą ilością raportów.

„Czy cofanie się lodowców i tworzenie półek lodowych są dowodami globalnego ocieplenia?”

Lodowce cofały się by po jakimś czasie ponownie zwiększyć swoją powierzchnie cyklicznie od setek lat. Najnowsze topnienie lodowców jest konsekwencją wychodzenia z bardzo chłodnego okresie Małej Epoki Lodowcowej. Góry lodowe odrywały się od lodowców przez wieki. Naukowcy wiedzą, o co najmniej 33 okresach lodowców rosnących, a następnie zmniejszających się. To jest normalne. Poza tym, zdrowie lodowca zależy w równym stopniu od opadów atmosferycznych, jak i od temperatury.

„Czy bieguny Ziemi na skutek ocieplenia roztapiają lodowce i poziom morza rośnie?”

Ziemia pomalutku ale ciągle się zmienia. Zachodnia Arktyka może być nieco cieplejsza, dzięki niepowiązanym wydarzeniom cyklicznym na Pacyfiku, ale wschodnia jej cześć i Grenlandia są coraz chłodniejsze. Na Małym Pielgrzymie, półwysep Antarktydy jest tam nieco cieplej, a główny kontynent Antarktydy faktycznie ochładza się. Grubości lodu rosną zarówno na Grenlandii i na Antarktydzie.

Monitorowanie poziomu morza na Pacyfiku w Tuvalu i Oceanie Indyjskim  na Malediwach, nie wykazały objawów jakiegokolwiek wzrostu poziomu morza.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Politika i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s