Joe Chal – Tragiczna śmierć w kanale La Manche!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Foto: Susan Taylor;

Brytyjka aby uzbierać fundusze na cele charytatywne podjęła się przepłynięcia kanału La Manche. Niestety próba ta zakończyła się tragiczną śmiercią pływaczki w czasie pokonywania tego ciężkiego maratonu, dowiadujemy się z jej Facebooka gdzie prowadzone były wszystkie zapisy z jej poczynań.

34 letnia Susan Taylor, załamała się pod koniec dystansu 21-mil z Anglii do Francji o 17:30 w niedziele, jak podaje raport .

„Podczas próby przepłynięcia kanału La Manche Susan nagle straciła przytomność w wodzie. Została ona natychmiast wyciągnięta z wody na łódź i udzielono jej pierwszej pomocy medycznej po czym helikopterem odtransportowano ją do szpitala w Boulonge.

Niestety Susan tragicznie zmarła zanim dotarła do szpitala” taki właśnie istnieje w tej chwili wpis na tym Facebooku.

Żadne doniesienia mediów nie podały przyczyny śmierci. Poranne zdjęcie z rozpoczęcia tego zmagania pływackiego pokazuje spokojne wody w kanale.

„Proszę poszanować prywatność rodziny” taki był wpis na Facebook /można wyobrazić co się działo z jej przyjaciółmi i znajomymi?/.

Taylor podjęła się płynąć, aby zebrać pieniądze dla cukrzyków z Hospicjum w Wielkiej Brytanii, jak podaje strona na Facebooku. Uzbierana suma to ponad 27,000 dolarów (60 000 PLN) według virginmoneygiving.com – strona darowizny.

Stowarzyszenie Pływaków Kanału La Manche, które autoryzuje i wspiera wszystkich pływaków, którzy podejmują się zadania przepłynięcia kanału nazwało śmierć Susan „tragiczną stratą w dzielnych okolicznościach.”

„Myślę, że wielu ludzi dołączy myślami w sympatii do Susan, jej rodziny i przyjaciół w tym bardzo smutnym momencie. Wszyscy na Facebooku zostali poproszeni przez rodzinę aby już nie komentować dalej. Szanujmy ich życzenia”.

Ojciec S. Taylor, Ian Wright, mówił do brytyjskich mediów.

„Jestem zdruzgotany. Straciłem najlepszą osobą na świecie. Była po prostu wspaniała”.

Powiedział, że jego córka pracowała w niepełnym wymiarze godzin jako księgowa a jednocześnie realizowała swoje cele charytatywne.

Geoff Ellis, prezes Hospicjum, chwalił S. Taylor za zbieranie funduszy w rozmowie z mediami.

„Susan była wspaniałą kobietą, która robiła wszystko dla każdego. Była bardzo lubianym ambasadorem w naszym Hospicjum od ponad dwóch lat, pomagając w imprezach i niestrudzenie zbierając fundusze dla nas,” zacytował Ellis.

Kevin Murphy, sekretarz Federacji Pilotowanie zmagań pływackich w kanale La Manche powiedział, że zgony były czymś bardzo rzadkim podczas próby tych maratonów.

„Wiemy, że jest to sport ekstremalny, ale jej wyniki w zakresie bezpieczeństwa nie maja sobie równych. W ciągu ostatnich 150 lat, było tylko kilka ofiar śmiertelnych,”.

Około 20 do 30 osób podejmuje udanych prób pływackich solo przez Kanał La Manche każdego roku, zgodnie z soloswims.com.

Federacja pływacka i pilotowanie Kanału donosi o 10 udanych przepłynięciach tego roku, najnowsze z nich to cztery poniedziałkowe próby zakończone sukcesem.

Mimo prostej odległości przez kanał, która liczy 21 mil, pływak zwykle płynie znacznie dalej, ponieważ musi się zmagać ze skutkami przypływów i odpływów.

 

W artykule tym wykorzystano informacje z mediów z Facebooka jak i ze źródeł własnych.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, tragedia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s