Joe Chal – Premier Australii Kevin Rudd ma pomysł na imigrantów!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Foto: Premier Australii Kevin Rudd;

Premier Australii /Incumbent – urzędujący/ Kevin Rudd ma ciekawy plan aby tych wszystkich, którzy przybyli do kraju Koali nielegalnie łodziami wysłać do krajów trzeciego świata – Czyli gdzie?

Kewin Rudd, który objął najwyższy urząd w kraju Aussie po swojej partyjnej koleżance z Labor Party /Partii Pracy/ i już po raz drugi piastuje stanowisko premiera. Słynie on z kontrowersyjnych pomysłów i wypowiedzi, które często robią wiele szumu w polityce i niezadowolenie wśród społeczności imigracyjnej.

Ubiegających się o azyl a próbujących dostać się do Australii może spotkać nieoczekiwana niespodzianka „Zamkniętych drzwi”. Otóż ci, którzy przybędą nielegalnie do kraju kangurów może będą prze-kierunkowani i na stałe osiedleni w krajach rozwijających się w ramach tajnego porozumienia. Sytuacja z uchodźcami i uciekinierami z innych krajów staje się w Australii wielkim problemem.

Obozy dla uchodźców są przepełnione i często wybuchają tam dość brutalne protesty często sprowokowane i podjudzane przez już mieszkających w Australii byłych uciekinierów. Idea ich jest taka „ Spalcie cały obóz a rząd australijski da Wam pobyt stały, zapomogi i wszystkie socjalne należności” – pozostawię to bez komentarza.

Pamiętam jak wiele lat temu do brzegów Queenslandu przybyła łódź z nielegalnymi imigrantami z Indonezji a wśród nich małżeństwo Polaków z dzieckiem. Wszystkich umieszczono w obozie ale po jakimś czasie wybuchł tam bunt, ponieważ takie obiekty są słabo chronione i strażnicy nie maja broni to wszystkim udało się uciec z tego „przytułku” z wyjątkiem naszych rodaków, którzy pomimo, że brama była otwarta zostali tam i czekali aż przybędą legalne władze.

Zdziwiłby się ten kto by pomyślał, że urząd emigracyjny potraktował ich inaczej i w nagrodę otrzymali status rezydenta! Otóż byli oni jako pierwsi na liście do deportacji.

Ale wracając do wcześniej podjętego wątku!

Wielu ludzi wie, że są prowadzone dyskusje na wysokim szczeblu w Australii, Indonezji i Papui NG do radykalnego planu nowego dla Australii, aby kontynuować proces dla „przybyszów łodziami” w celu przesiedlenia dla uzasadnionych i prawdziwych uchodźców do innych krajach.

Wielu Australijczyków rozumie, jak łatwo jest przekroczyć granice wodną i dostać się do Australii i dlatego plan przesiedlenia będzie stanowił główną obronę i odpowiedź premiera Kevina Rudda do nieudanej i nieudolnej polityki ochrony granic w celu zmniejszenia azylantów ciągle i masowo przybywających na antypody – oczekuje się, że zostanie to prawdopodobnie ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni.

Uważa się, że dyskusje odbywały się również w USA i Kanadzie – które podobnie jak Australię uchodźcy obrali sobie jako kraj docelowy o podłożu ekonomicznym. Jest to szerszy globalny problem i potrzeba dzielenia się ciężarem jego z innymi krajami.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s