Joe Chal – „Dobrze zrobił”, powiedział ojciec Snowdena mediom!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Foto: Lon Snowden, ojciec oskarżonego o wyciek tajnych informacji broni publicznie swego syna w mediach;

 

„Informator z NSA Edward Snowden – dobrze zrobił!”, powiedział jego ojciec po tym jak departament US zadeklarował, że nie będzie dążyć do żądania kary śmierci dla jego syna.

Ojciec Edwarda Snowdena cały roztrzęsiony poparł swojego zbiegłego syna, mówiąc, że  „co on wiedział i zrobił było właściwe”.

Były pracownik kontraktowy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) był faktycznie przez kilka tygodni więźniem w porcie lotniczym w Moskwie po ujawnieniu tajnych informacji na temat wielkich amerykańskich programów szpiegowania decydentów i polityków, wywołując poruszenie zarówno w kraju jak i za granicą.

Washington – gdzie wielu okrzyknęło go zdrajcą i chcą ścigania Snowdena pod zarzutem szpiegostwa. On wystąpił o azyl w Rosji i w kilku innych krajach.

„Myślę, że mój syn dziś, czy za 100 lat przez wielu będzie uważanym , że postąpił właściwie, że tak właśnie zrobił,” Lon Snowden powiedział w wywiadzie na żywo w Today show NBC TV.

„Zrobił to, co powinien zrobić i miał rację. Dzielił prawdę z narodem amerykańskim.”

Te późniejsze wypowiedzi ojca Snowden pojawiły się po tym jak przedstawiciele US powiedzieli rosyjskiemu rządowi, że nie będą żądać kary śmierci dla sprawcy wycieku tajnych informacji z NSA, chodzi tylko o to aby został on wydany w ręce USA i aby stanął przed sadem.

Prokurator Generalny USA Eric Holder wydał zapewnienie na piśmie z dnia 23 lipca i wysłał do Aleksandra Władimirowicza Konowałowa, rosyjskiego ministra sprawiedliwości.

Prokurator generalny powiedział, że oskarżenia przed jakimi stanie Snowden nie obejmują kary śmierci i że władze USA nie będą dążyć do żądania takiej kary, nawet jeśli Snowden zostanie oskarżony o zbrodnie dodatkowe, które mają kwalifikacje prawne o orzekaniu o karze śmierci.

Holder powiedział, że jego pismo jest następstwem doniesienia, że Snowden złożył papiery przygotowujące do ubiegania się o tymczasowy azyl w Rosji na podstawie tego, że gdyby wrócił do USA, byłby torturowany i skazany na kare śmierci.

W wywiadzie Today Show Lon Snowden powiedział, że nie miał bezpośredniego kontaktu z synem i wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony wielu ludzi jakie 30-latek otrzymał.

„Jestem wdzięczny wszystkim tym za to, że mój syn jest bezpieczny i ma zapewnione jakies utrzymanie,” powiedział.

„Jeśli WikiLeaks to robi – jestem wdzięczny za to,” dodał w odniesieniu do tajemnicy i anty-tajnej strony założonej przez Juliana Assange’a z Australii.

Lon Snowden, opisując siebie jako „wscieklego obywatela amerykańskiego”, uderzyl w niektórych członków Kongresu.

W środę Izba Reprezentantów przystapila do ciąć w finansowaniu programów NSA w sprawie zbierania danych telefonicznych wielu milionow Amerykanów.

„W tym wszystkim chodzi tylko i wyłącznie o jedno – pieniądze!”, powiedział.

W artykule wykorzystano doniesienie prasowe z Herald Sun i źródła własne.

 

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s