Joe Chal: – „Niektóre dziewczyny lubią być gwałcone”?

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Tel Aviv: Sędzia Nissim Yeshaya powiedział: „Niektóre dziewczyny lubia być gwałcone”.

Foto: Sędzia Nissim Yeshaya

SĘDZIA w Tel Awiwie ustąpił po tym jak skomentował na głos, że ? Niektóre dziewczyny cieszą się, kiedy są gwałcone ? podczas przesłuchania na komisji odwoławczej w sprawie gwałtu na nastolatce.

Sędzia Nissim Yeshaya z Sądu Rejonowego ogłosił, że ustąpi z obecnych obowiązków po spotkaniu z ministrem sprawiedliwości Tzipi Livni i Prezesem Sądu Najwyższego Aszer Grunis, zgodnie z raportem, ynetnews.com.

„Wszyscy sędziowie muszą wiedzieć, że są pod kontrolą i muszą zachowywać się w sposób godny i którym powierzono ochronę prawa i decydowania o losach innych”, powiedziała pani Liwni .

„To nie jest tylko o jednym incydencie, to jest o postrzeganiu kobiet, ktore przez lata walczyły a które są ofiarami obwinianymi o gwałt”, dodała. „Takie stwierdzenie , nawet jeśli niezamierzone, może usprawiedliwiać gwałt w pokręconych umysłach potencjalnych przestępców. I sędziowie też muszą wiedzieć, że kiedy kobieta mówi „nie”, ma na myśli „nie”.

Przestępstwo zostało dokonane przez czterech palestyńskich młodzieńców z obozu dla uchodźców w Shuafat sześć lat temu na 13 – letniej dziewczynce, podawało radio wojskowe.

Sądowa rozprawa odbywała się w Sądzie Rejonowym w Tel Awiwie, gdzie ofiara gwałtu odwoływała się od decyzji Ministerstwa Obrony by nie kwalifikować tej sprawy jako aktu gwałtu a jako aktu terroryzmu.

Ofiara nie była obecna na rozprawie, gdy oświadczenie zostało złożone przez sędziego Yeshaya .

Premier Benjamin Netanjahu powiedział, że ta uwaga Yeshaya jest niefortunna i nie do przyjęcia, dodając, że wycofuje swoje poparcie dla sędziego mianowania go szefem sądu partii Likud.

Członek Knesetu, Aliza Lavie, Przewodnicząca Izby Komitetu ds. Statusu Kobiet, zgłosiła żądanie natychmiastowego odwołania sędziego Yeshaya .

Aloni-Sadovnik, prawnik reprezentujący ofiarę gwałtu, powiedział: „W środku namiętnej debaty, on (sędzia Yeshaya) nagle powiedział na głos, tak że wszyscy obecni słyszeli dokładnie: „Sa dziewczyny, które lubią być gwałcone”.

„W sali sądu zapadło grobowe milczenie. Nawet członkowie komisji milczeli przez kilka minut. I nawet on nie zauważył tego, co on właśnie powiedział. On nawet nie rozumie, dlaczego wszyscy nagle zamilkli”.

Sędzia Yeshaya powiedział: „To nie było na poważnie. Wszyscy starają się zdobyć rozgłos za słowa, których ja nie wypowiedziałem. Nie wierzę, że ofiara gwałtu nie jest zraniona i że gwałt nie jest ciężkim przestępstwem a (Moje komentarze) zostały błędnie zinterpretowane”.

Sędzia Yeshaya jest emerytowanym sędzia, który nadal uczestniczy w rozprawach sądowych.

Pani Minister Livnat, która jest ministerialną przewodniczącą komitetowi ds. Statusu Kobiet, wezwał szefa administracji sądowej, sędziego Michael Spitzera, aby wykluczył sędziego Yeshaya z rozpraw sądowych. „Ofiary gwałtu przechodzą silny uraz psychiczny”, powiedziała pani Livnat. „Trudno jest ocenić szkody wyrządzone przez taki komentarz, który może zniechęcać inne ofiary przemocy seksualnej od zgłaszania takiego rodzaju przestępstwa”.

Foto: Pani Limor Livnat, członek Knesetu i Minister Kultury i Sportu Izraela;

W artykule tym wykorzystano kilka medialnych informacji prasowych m/in: /news.com/ i źródła własne.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Joe Chal: – „Niektóre dziewczyny lubią być gwałcone”?

  1. Abi.M.Sahim pisze:

    Hmmm… Ów sędzie chyba powinien nieco się podszkolić w kwestii tego co lubią kobiety. Nie znam żadnej dziewczyny która lubiła by być gwałcona – istnieją co najwyżej takie które lubią bardziej brutalny seks, ale zawsze za ich przyzwoleniem. No – chyba, że mowa o nimfomankach. Nigdy człowiek nie wie co się dzieje w głowie takiej, poza ciągłym myśleniem o seksie… Ale logicznie rzecz biorąc, to one też nie dają się zgwałcić – raczej to one gwałcą facetów którzy chcieli dokonać gwałtu na nich, bo taki nieraz już nie chce więcej, a jej wciąż mało (dobra – to już jest żart… chociaż coś w sobie ma 😉 ).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s