Joe Chal: – 750 tajemniczych zbrodni pod lupą w Niemczech!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Policja w Niemczech wznowi dochodzenia w sprawach 750 niewyjaśnionych zbrodni w celu sprawdzenia i zweryfikowania czy śledztwa te były prowadzone właściwie i czy nie było motywów rasistowskich lub neo-nazistowskich.

Niemcy poddadzą pod lupę prawie 750 niewyjaśnionych morderstw, zabójstw i usiłowania zabójstwa sprzed ponad dwóch dekad w celu oceny, czy były one motywowane prawicowym ekstremizmem, powiedział przedstawiciel policji w środę.

Wstępna ocena policji obejmuje 3300 takich niewyjaśnionych brutalnych przestępstw w latach 1990 i 2011 i stwierdziła, że 746 z nich to wynik 849 ofiar, które wymagają ponownego spojrzenie, aby zobaczyć, czy są to zbrodnie na tle rasowym o podłożu nienawiści, powiedział przedstawiciel ministerstwa spraw wewnętrznych.

Wygląda na to, ze policja niemiecka, będzie miała pełne ręce roboty przez najbliższe 6 miesięcy, ponieważ pod koniec drugiego kwartału 2014 roku oczekuje się pierwszych wyników i sprawozdania, powiedział rzecznik ministerstwa, który ostrzegł, że ocena nie oznacza, że „są one rzeczywiście zbrodniami motywowanymi prawicowym ekstremizmem”.

Aktualne statystyki mówią, że 60 osób zginęło w zbrodniach o podłożu rasistowskim od czasu zjednoczenia Niemiec w 1990 roku.

Krytycy i znawcy problemu już od dawna podejrzewają, że oficjalne statystyki nie uwzględniają występowania rasizmu, ksenofobii i innych prawicowych brutalnych ataków i skarżą się, że w UE jak i w Niemczech stosuje się różne standardy nie odpowiadające prawdzie.

Lider parlamentarnej Partii Zielonych Katrin Göring-Eckardt powiedział w środę, że władza „całkowicie błędnie ocenia” prawdziwy zakres prawicowej przemocy.

Przewodnicząca przeciw ksenofobii z Fundacji Amadeu Antonio, Anetta Kahane oskarżyła rząd o bagatelizowanie problemu i wezwała go aby „zmierzyć się z faktem, że prawicowa ekstremistyczna przemoc jest wielkim problemem”.

Niemcy były wstrząśnięte wiadomością w 2011 roku serią 10 morderstw głównie tureckich imigrantów popełnionych przez trzech członków neo-nazistow, która dopiero teraz rozważana jest przez władza jako – zbrodnia popełniona przez grupę terrorystyczną.

Beate Zschäpe, jedyny ocalały członek z samozwańczej Podziemnej Organizacji Narodowo Socjalistycznej ( NSU ), jest obecnie sądzona w Monachium za wielokrotne morderstwa, które również pochłonęło życie etnicznego Greka i policjantki.

Ogłoszenie tego postępowania rewizyjnego nastąpiło w środa zapoczątkowane przypadkiem szpiegostwa NSU, które również jest motywowane nowymi impulsami prawnymi a rozpoczęte w tym tygodniu przez 16 okręgów w Niemczech aby zdecydować „Czy uznać skrajnie prawicowa Narodowa Partia Niemiec jako organizacje o znamionach otwarcie rasistowskich i zakazać jej działalności?”.

Po działaniach rządu niemieckiego w celu ponownego dokonania weryfikacji dokonanych zbrodni, aż prosi się aby zadań pytanie, „Czy polski rząd wzorem lidera UE również przygotowuje się do zrewidowania tajemniczych samobójstw”, które miały miejsce w ostatnich latach w naszym kraju?

 

W artykule tym wykorzystano informacje podane w niemieckich mediach jak i ze źródeł własnych.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s