Joe Chal: – Niemcy przyjmą 5000 więcej syryjskich uchodźców!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Niemcy są gotowe do przyjęcia 5000 więcej uchodźców ze zniszczonej wojną Syrii, postanowili ministrowie spraw wewnętrznych okręgów i regionów kraju na posiedzeniu, które odbyło się w czwartek.

Berlin uzgodnił już w marcu przyjęcie około 5000 syryjskich uchodźców wymagających „szczególnej ochrony”, dając im wstępne zezwolenie na dwuletni pobyt i rozlokowanie ich w całym kraju.

Teraz liczba uchodźców podwoi się, ponieważ Niemcy są gotowe zaakceptować łącznie 10.000 syryjskich „muzułmanów”, według agencji prasowej DPA, powołując się na potwierdzenie raportu ministra na posiedzeniu dla gazety The Welt.

Według gazety decyzja była kompromisem pomiędzy wnioskiem lewicowych socjaldemokratów, która opiewała na liczbę 20.000 uchodźców a konserwatystami.

We wrześniu Niemcy z zadowoleniem przyjęli pierwszą falę syryjskich uchodźców, która była częścią kontyngentu zatwierdzonego w marcu.

Ponad 18.000 wniosków o azyl składanych przez Syryjczyków zostało udzielonych przez Niemcy od 2011 r., kiedy rozpoczął się konflikt w Syrii, powiedział rzecznik rządu Steffen Seibert.

Od pewnego czasu Niemcy prowadza bardzo dziwna politykę imigracyjna, ponieważ z jednej strony zapraszają młodych Izraelczyków do osiedlenia się w Berlinie a z drugiej strony dają im „pstryczka w nos”, poprzez przyjmowanie emigrantów z krajów arabskich, jak gdyby chciano delikatnie powiedzieć przybyszom z Jerozolimy: „Przed osiedleniem w Niemczech lepiej się zastanów”!

Znając z przeszłości rożne deklaracje składane poprzez rządy wielu krajów na przyjecie fali emigracyjnej łatwo można stwierdzić, że żaden kraj nigdy nie wywiązał się z tych zobowiązań.

Dla przykładu podam, że po stanie wojennym Australia zobowiązała się na przyjecie z Polski 36 tys uciekinierów a faktycznie przyjęła ich tylko 16 tys. Tak samo i inne kraje, gdzie wskaźnik nigdy nie osiągnął 50 % zadeklarowanej ilości.

 

W artykule tym wykorzystano informacje podane w niemieckich mediach jak i ze źródeł własnych.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s