Joe Chal: – Lekarze uratowali rękę, wszczepiając ją w łydkę!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Pracownikowi w Chinach obsługującemu w warsztacie rodzinnym maszyna przypadkowo odcięła rękę – którą lekarze byli w stanie uratować przez wszczepienie jej do dolnej części łydki poszkodowanemu.

Poszkodowany Xie Wei, powiedział, że nie był początkowo pewien, czy jego prawą rękę uda się uratować, ale pomyślał , że warto spróbować. Ręka powędrowała razem z nim /bez dopływu krwi przez wiele godzin/ a Xie poszukiwał w tym czasie odpowiedniego szpitala, który mógłby wykonać taką operację.

Xie powiedział, że udał się do lokalnych szpitali w pobliżu fabryki, ale oni powiedzieli jemu, że „nie mają takich kwalifikacji, aby pomóc”. W końcu po około dwu godzinach poszukiwań znalazł się szpital w którym lekarze powiedzieli, że mogą to zrobić.

Xie trzymał rękę w plastikowej torbie a następnie przekładał ją kostkami lodu. Od momentu wypadku do przybycia do właściwego szpitala upłynęło około siedem godzin.

Lekarz Tang Juyu jest specjalistą od naprawy tkanek i trudnych ran. Przed tym jak Xie został przetransportowany do Sali operacyjnej, Tang powiedział mu, że jest optymistą i przewiduje, że odzyska on sprawność dłoni, opowiadał Xie.

Tang zdecydował. że najlepszym sposobem na uratowanie rękę będzie wszczepienie jej do dolej części łydki Xie, gdzie jest dobre ukrwienie. Ręka musiałaby tam pozostać aż do całkowitego wyleczenia ramienia Xie.

Tang uważa, że ​​nie było więcej niż około 20 takich przypadków w całej historii Chin a wszystkie one zakończyły się sukcesem. Nie ma dowodów o tych przypadkach ale studenci medycyny dowiadują się o nich z opowiadań swoich profesorów.

Tang powiedział, że w podobnej operacji w 2004 roku, gdzie rękę wszczepiono na brzuchu pacjenta i także operacja zakończyła się sukcesem.

Kiedy Xie został wybudzony po operacji powiedział, że był zaskoczony, kiedy zobaczył swoją dłoń na swojej łydce. Mówi, że jego pierwszą reakcją było – niedowierzanie.

Kiedy dotknął rękę druga dłonią to poczuł ciepło, powiedział , ale była ona zdrętwiała, ponieważ nerwy nie były połączone a zostały tylko połączone naczynia krwionośne. Jego nogę poczuł inaczej, powiedział, że była „cięższa niż zwykle”.

Po około miesiącu jego ramię lepiej się zagoiło i przeszedł czas na kolejną operację, która polegała na umieszczeniu dłoni we właściwym miejscu.

Tang powiedział, że ten drugi etap operacji jest z reguły o wiele trudniejszy, ale wszystko poszło gładko.

Xie odzyskał swoja rękę bez komplikacji i został wypisany ze szpitala. Obecnie wypoczywa w domu.

Powiedział, że może skręcać nadgarstek do pewnego stopnia, ale nie ma pełnego ruchu w palcach, przynajmniej na razie. Lekarze powiedzieli jemu, że pełną sprawność ruchową w ręku powinien osiągnąć po około sześciu miesiącach.

Xie powiedział, że nie jest pewien, co do swojej przyszłości. Dziś koncentruje się on na tym aby uzyskać pełna władzę w swojej odzyskanej dłoni. Zakład w którym pracował nie zapłacił za jego leczenie, które kosztowała około 300 tysięcy chińskich juanów /t/j około 150 tys PLN/.

Przede wszystkim, powiedział Xie, jest on wdzięczny lekarzom za ” spełnienie ich obietnicy”, że będą w stanie ponownie przyszyć jego rękę i ja usprawnić.

W artykule tym wykorzystano informacje z CNN, Metro US i ze źródeł własnych.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s