Joe Chal: – Konspiracja USA – Stalin w sprawie Katynia!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Mapa pokazująca region Katynia i Gnezdovo oraz plan 8 miejsc, gdzie zlokalizowano masowe groby Polskich oficerów. JC

Niedawno odtajnione dokumenty Armii US pokazują, że dwóch amerykańskich jeńców wojennych wysłało tajne zakodowane informacje do wywiadu Armii po ich wizycie w 1943 w Katyniu wskazując, że zbrodni tej dokonali sowieci w 1940 roku.

Byli oni świadkami rzędów wielu tysięcy zwłok w lesie katyńskim, na zachodnim skraju Rosji. Amerykańscy jeńcy wojenni przekazali informacje, że hitlerowcy oskarżają Sowietów o tą makabryczną zbrodnię 22 tys. polskich oficerów, powiedział Waszyngton.

Widząc zaawansowanie rozkładu ciał, jeńcy stwierdzili, że zabójstwa te zostały dokonane przez Sowietów a nie Niemców, którzy dopiero niedawno zdobyli obszar otaczającego lasu katyńskiego .

Dokumenty rzucają dodatkowe światło na dziesięciolecia wymazywania sowieckiej winy wewnątrz dokumentów rządowych USA, które rozpoczęły się podczas II wojny światowej, gdy winą za masakrę obarczono nazistowskie Niemcy. Długo utrzymywano właśnie taką wersję, ponieważ prezydent Franklin Roosevelt nie chciał rozgniewać Józefa Stalina a swego sojusznika, na którego Amerykanie liczyli, że pokona on faszystowskie Niemcy i Japonię.

Niektórzy badacze uważają, że świadectwo niesławnej masakry polskich oficerów mogło zmniejszyć i wyciszyć tragiczny los jaki spotkał Polskę pod wpływami Sowietów po wojnie.

Dokumenty dają przekonanie, że panowały szczególnie w czasie wojny ogromne naciski w obrębie najwyższych szczebli rządu USA, które spowodowały ukrycie sowieckiej winy tej zbrodni ponad 22 tys polskich oficerów i innych więźniów w lesie katyńskim i innych miejscach w 1940 roku.

Dowodem jest między innymi ponad 1000 stron dokumentów, które pochodzą z archiwum Narodowego Stanów Zjednoczonych niedawno odtajnionych i dostępnych w internecie.

Najbardziej rewelacyjne w tej całej aferze jest jednak pokazanie dowodów tajnych kodów wysłanych przez dwóch amerykańskich jeńców – jest to coś o czym historycy nie mieli zielonego pojęcia i jest to coś tak przykrego i niemoralnego, że administracja Roosevelt wiedział o sowieckiej zbrodni stosunkowo wcześnie.

Odtajnione dokumenty pokazują również, że Stany Zjednoczone w swoim oświadczeniu nie mogły jednoznacznie ustalić winy Sowietów, aż dokonała tego oficjalnie Rosja za czasów Mikhaila Gorbacheva i Borysa Jelcyna po 1990 r.

Wygląda na to, że rząd US celowo pomijał tak ogromną masę dokumentów i dowodów sowieckiej winy, które pojawiły się tam prawie natychmiast po dokonanej egzekucji na Polakach. Historycy twierdzą, że nowy materiał z całą pewnością zweryfikuje i wyprostuje historię US, co do wiedzy i dokładniejszych dat o Katyniu i nie tylko.

Specjalnie dobrani Rosjanie z NKWD strzałami w tył głowy zastrzelili 22 tys. Polaków. Ich celem było wyeliminowanie wojskowej i intelektualnej elity, która dawałaby silną odporność na sowiecką kontrolę po wygraniu II WŚ. Zamordowani żołnierze byli polskimi najwybitniejszymi żołnierzami wysokiej rangi i oficerami rezerwy zmobilizowani na czas wojny do wojska, którzy w swoim życiu cywilnym pracowali jako lekarze, prawnicy, nauczyciele i inni ważni specjaliści. Ich strata okazała się trwałą raną dla narodu polskiego.

W pierwszych latach po wojnie, oburzenie niektórych amerykańskich urzędników za ukrywanie prawdy było inspiracją do stworzenia specjalnej komisji Kongresu USA do sprawy zbadania Katynia.

W raporcie końcowym wydanym w 1952 roku ,Komitet oświadczył, że nie było najmniejszej wątpliwości sowieckiej winy za Katyń i nazwał tą masakrę „Jedną z najbardziej barbarzyńskich zbrodni międzynarodowych w historii świata”.

Okazało się, że administracja Roosevelta tłumiła wszelkie informacje na temat Katynia przed społecznością, wyjaśniając, że była to „konieczność wojskowa”. Komisja ta zalecała również, że rząd przedstawi te zarzuty wobec Sowietów na międzynarodowym trybunale – coś co nigdy nie zostało wprowadzone w czyn i urzeczywistnione, żaden z tych zbrodniarzy nie stanął przed sądem.

Pomimo silnych wniosków komisji, Biały Dom dalej utrzymuje swoje milczenie o Katyniu tak jak to robił od dziesięcioleci, wykazując niechęć do skupiania się na kwestii, która byłaby dodatkiem do napięć politycznych z Sowietami we wszystkich fazach stosunków miedzy tymi dwoma krajami do dziś.

Istnieje grupa ludzi, którzy snują domysły i przypuszczają, że być może rozkaz wykonania tego wyroku przyszedł nie z Moskwy? A gdyby nie udało się zlikwidować tych wyselekcjonowanych do eliminacji Polaków przez Sowietów – to kto miałby dokończyć tego obrzydliwego zadania – Naziści?”

Kto świadomie zataja lub fałszuje dowody zbrodni staje się gorszym zbrodniarzem jak ten kto tej zbrodni dokonuje!” JC”.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eefn1FyXC9w

W artykule tym wykorzystano informacje zawarte w odtajnionych dokumentach pochodzących z archiwum rządowe USA jak i ze źródeł własnych.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Politika i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s