Joe Chal: – „Bursztynowa bomba” spowodowała oparzenia!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Foto: Bursztyn;

64 – letni emerytowany mężczyzna doznał poparzenia trzeciego stopnia po tym jak spacerując znalazł coś co przypominało kawałki bursztynu lezącego na plaży w północnej części Niemiec. Kiedy schował ten „skarb” do kieszeni to po pewnym czasie jego spodnie stanęły w płomieniach, ponieważ jak się później okazało były to kawałki białego fosforu, które samoistnie zapaliły się.

A zaczęło się to tak;

Bohater tego opowiadania wybrał się kilka dni temu po południu na spacer wzdłuż wybrzeża Bałtyku, kiedy zauważył jasnożółte kamienie, lezące miedzy kamyczkami piasku do złudzenia przypominające bursztyn, który często jest wypłukiwany na północno-wschodnich plażach całej linii brzegowej morza bałtyckiego.

Ale jak się później okazało i co doświadczył na swej skórze przypadkowy znalazca były to kawałki białego fosforu używanego i stosowanego w bombach w czasie II wojny światowej. Dla niewprawnego oka te dwa tak rożne „kamienie” mogły wyglądać podobnie.

Dla nieszczęśliwca jednak ta mała różnica miała ogromne znaczenie, jak stwierdziła w swym oświadczeniu policja.

Ale wracając do opowiadania, ten niczego nie podejrzewający „szczęściarz” schował swój „bursztynowy skarb” do kieszeni i dalej kontynuował swój spacer wzdłuż linii brzegowej – gdy nagle stanął w płomieniach.

Pomimo, że znajdował się w dość oddalonym i osamotnionym miejscu w pobliżu Kilonii w Szlezwiku Holsztynie miał on trochę szczęścia, ponieważ całe to zdarzenie widział siedzący tam przypadkowy wędkarz, który zauważył płonącego mężczyzna i wezwał pomoc przez telefon komórkowy.

Białego fosforu nie uda się ugasić wodą i dlatego doznał on dość znacznych i rozległych poparzeń trzeciego stopnia. Przez kilka dni a może nawet kilka tygodni nasz „nieszczęśliwy znalazca” będzie leczył się w specjalistycznej klinice.

Policja Szlezwik-Holsztyn potwierdziła w swoim oświadczeniu, że plaża Hubertsberg została zamknięta dla spacerowiczów w celu dokładnego jej przeszukania pod kątem, czy nie znajduje się tam więcej pozostałości po wojnie.

Prokuratura również ostrzega wszystkich, którzy przypadkowo lub celowo wybiorą się na spacer w jakikolwiek rejon aby nie zbierali niczego, jeśli nie są pewni – co to jest.

 

W tym opowiadaniu wykorzystano oświadczenie lokalnych władz, policji w Szlezwiku-Holsztynie jak i ze źródeł własnych.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii tragedia, Zdrowie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s