Joe Chal: – Taksówkarz chciał zgwałcić ślepą rencistkę!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Niemiecki kierowca taksówki stanął przed sądem ale unikał więzienia pomimo skazania go za seksualna napaść na ślepą rencistkę, którą od kilku lat znał osobiście.

Kierowca o nazwisku S. Nihad, regularnie woził 64 -letnią kobietę wokół Hanoweru, ale w dniu 11 lipca 2013 roku próbował ją zgwałcić, jak stwierdzili w swojej opinii biegli lekarze.

Atak na tą kobietę miał miejsce – ale nie był zaplanowany, orzekł sąd. Mężczyzna zaparkował swoją taksówkę i powiedział innemu kierowcy, aby miał oko na jego samochódzie, podczas gdy on poszedł pomóc tej starszej niewidomej kobiecie zanieść zakupy do jej mieszkania w dzielnicy Hanoweru, Bemerode.

Oskarżający prokurator Stefan Dach powiedział sądowi, że: „W jej mieszkaniu oskarżony przewrócił ją siłą na łóżko. Kobieta próbowała się bronić i odepchnęła jego”.

50 – letni napastnik podczas ataku został niespodziewanie zaskoczony przez kogoś kto uporczywie dzwonił do drzwi. Tym intruzem a właściwie „wyzwolicielem z przypadku” okazał się ten drugi taksówkarz, który zaniepokojony faktem, iż jego kolega dość długo nie wraca, poszedł dowiedzieć się – co się stało?.

Ojciec trojga dzieci spłoszony z miejsca „przestępstwa” uciekł, ale szybko bo jeszcze tego samego dnia został aresztowanym przez policję.

W swym mowie, która miała na celu złagodzenie wyroku, jego adwokat powiedział, że S. Nihad przeprosił pokrzywdzoną i okazał wyrzuty sumienia. „Stało się to przez niego, ponieważ źle zrozumiał całą zaistniałą sytuację”.

Ale adwokat ofiary, powiedział: „Moja klientka myślała, że jej wiek jest wystarcząjacą ochroną przed jakimkolwiek napadem seksualnym”.

S. Nihad został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu oraz zadośćuczynienie w postaci wypłacenia pokrzywdzonej sumy w wysokości 3.600 Euro.

Jeszcze tego samego dnia firma zatrudniająca S. Nihada zwolniła jego dyscyplinarnie z pracy a organa administracyjne zapowiedziały, iż zostanie jemu zatrzymana licencja na prowadzenie taksówki.

W felietonie tym wykorzystano info z gazety Bild jak również źródła własne.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Prawo i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s