Joe Chal: – Kiedy jest czas na rewolucje!

Joe small picture

 

Joe Chal vel Chalubowicz

Nikogo nie namawiam do żadnej rewolucji, rebelii, przewrotu czy puczu. Jako uczciwy Polityk chcę tylko nakreślić pewne zasady, które zwykle powinno się uwzględniać by nie polała się niepotrzebnie krew – dla przykładu Ukraina”. JC

 

Foto: Przykladowa demonstracja pokojowa;

Przychodzi taka chwila, kiedy jest konieczność, aby podjąć walkę z czymś co jest złe i powinno się powiedzieć DOŚĆ – STOP! Rzeczy, które kiedyś były małe, stały się ogromne, ale to wcale nie oznacza, że stały się mniejszym złem, dlatego też musi dojść ponownie do rewolucji lub przewrotu /bez znaczenia/, aby wszystko wróciło do normalności i na drogę praworządności.

Określenie słowa Rewolucja, (z wczesnośredniowiecznej łaciny revolutio – przewrót) – znacząca zmiana, która zazwyczaj zachodzi w stosunkowo krótkim okresie czasu.”

Czy chcesz wolności w swoim kraju i chcesz obalić rząd ucisku?

To musisz wiedzieć, że każda walka jest taka sama. Przewrót niesie za sobą istotne zmiany, które dokonują się zazwyczaj w bardzo krótkim okresie czasu. Rewolucje w historii ludzkości były są i będą bardziej lub mniej zróżnicowane pod względem: czasu trwania, metod, motywowania, ideologii i liczby uczestniczących w niej rewolucjonistów. Rezultat ich działania będzie miał wpływ na największe zmiany w kulturze, gospodarce i instytucjach społeczno-politycznych.

Pierwsze co należałoby zrobić to – poznanie i wytyczenie celu jaki chcesz osiągnąć. Masz zamiar poświęcić swoje życie aby iść w tym kierunku?

Zdecyduj i podejmij taką decyzję z głębi swego serca. Dobrze byłoby zadać sobie pytanie: „Czy system polityczny, w którym przyszło ci żyć jest niedobry? Jaki rodzaj systemu chcesz kreować dla ludzi w swoim kraju ?” Pamiętaj, że ten cel musi być środkowym miejscem serca rewolucji.

– Same chęci nie są tu wystarczające, trzeba budować – poparcie i zgodność: Nie będzie rewolucji, jeśli rebelianci to tylko ty i twoi najbliżsi koledzy. Jest to ważny krok dla każdej udanej rewolucji lub małego cywilnego przewrotu. W pierwszym etapie budowania poparcia należy rozpocząć poprzez: rozdawanie ulotek i broszur, ustnego przekazu i rozmów, poprzez reklamy oraz środki dzisiejszej nowoczesnej technologii. Należy zrobić wszystko, aby słowo przewodnie z twojej rewolucji budowało poparcie. Raz wprawiona ta „maszyna”, w ruch nie musi być pod twoją stałą kontrolą i nie musisz nawet znać wszystkich jej uczestników ale wszyscy muszą być zjednoczeni w ramach wspólnego celu i wspólnych podstawowych zasad.

– Nie należy przestawać na tym co się już wie ale dalej należy siebie i innych uczyć o każdym aspekcie idei rewolucyjnej. Wiedza i świadomość, że to co robimy jest jedyną słuszną droga do sukcesu i nie ma innej alternatywy. Rozpoznawanie celów i wybór najbardziej skutecznych środków osiągnięcia ich bez jakiegokolwiek kompromisu. Należy doceniać i szanować różnorodność taktyk. Rewolucja musi być skierowana na robienie rzeczy lepszych niż są, aby powstał tzw. „wektor pozytywny”.

– Jednym z najważniejszych aspektów rewolucji jest to, że ludzie są oburzeni, wręcz wściekli, biedni i głodni i nie mający jakiejkolwiek perspektywy. Jednak przyczyna gniewu powinna leżeć w ich prawdziwych przekonaniach a ich gniew musi być opanowany przez dyscyplinę.

– Należy połączyć wszystkie możliwe do zaakceptowania inicjatywy popularne wśród mieszkańców. Należy dążyć do poprawy niektórych aspektów w społeczeństwie, ekonomii, kulturze, czy innych aspektów warstwy /warstw/ społecznej. Należy doceniać i szanować różny sposób dochodzenia do tego samego celu.

Jak pokazały nam inne kraje, że diabeł może siedzieć w szczegółach a rewolucja może być łatwo wzmocniona poprzez połączenie sił. Takim dobrym znakiem i dowodem, że twoja idea była na tyle popularna jest fakt, że przyciągnęła uwagę wielu ludzi, ale trzeba trzymać rękę na pulsie i być przygotowanym do pokonania różnych prób rozłamów.

– W każdym społeczeństwie można znaleźć ludzi podobnie myślących, którzy są gotowi do działania. Zsynchronizuj to wszystko w dziedzinie komunikowania sią. Musisz pracować w grupie ale nie-hierarchicznej w której wszystkie głosy są jednakowo słyszalne.

Może się zdarzyć, że przyjdzie pracować z małą grupką ludzi w jakiejś sprawie. Najlepiej zaprosić kilka osób bez względu na „sex’ do przodu przed front i dobrze byłoby nie dać innym do zrozumienia, że są oni jakimiś liderami a indywidualnymi wybrańcami, ponieważ odzwierciedlają konsensus.

– Najważniejszym krokiem jest – podjęcie działań. A dlaczego jest to najważniejszy krok? Ponieważ bez niego każda rewolucja umrze bez względu na to czy jest ona mała czy duża. Nie jest ważne czy jest to protest, bojkot czy blokada szosy – należy podjąć działania. Twój lider musi motywować, wspierać i sumiennie pracować dzień i noc, aby dopracować swoją rewolucję. Siła włożona w odpowiednim miejscu obroni się sama, bo taka jest natura władzy. Bezprawne i korupcyjne „rządy” nie będą zadowolone, że ich własny Naród się buntuje i zrobią wszystko, by zniszczyć i złamać ten opór.

Pamiętaj, że walka zbrojna nie jest żadną opcją.

Bez względu na to, jak dobrze uzbrojonym lub przeszkolonym jesteś, nie możesz się równać wojskowej zorganizowanej militarnej armii – zwłaszcza, jeśli mocarstwa i jego sojusznicy popierają reżim w twoim kraju.

Nie wolno dopuścić do konfrontacji zbrojnej.

Często możesz czuć się zniechęcony lub grupa obniży swoje morale, ale pamiętaj, że wiele innych krajów po kilku stratach i porażkach wciąż były zdolne pokonać przytłaczające przeciwności. Pamiętaj, że twoim celem jest serce całej tej operacji. Twoja zgoda i świadomość jest mózgiem całej rewolucji a twoje działania wraz ze wsparciem to jej ręce.

Każdy reżim jest wspierany przez większą lub mniejszą część społeczeństwa, które egzystuje i czerpie zyski z rabunkowej polityki rządu, ale nie musisz się tym przejmować, ponieważ nie ma tam większego zagrożenia a w odpowiednim czasie będą oni musieli zadecydować o swoim status quo.

– Praca dla zbiorowego wyzwolenia, bo każdy z nas jest uzależniony od wyzwolenia innych. Jeśli my chcemy być wolni to znaczy, że wszyscy muszą być wolni. Jeśli chcemy mieć głos to znaczy, że wszyscy muszą mieć taki sam głos.

– Należy a nawet potrzeba zademonstrować popularność twojego ruchu obecnej władzy, ustawodawczej i wojskowej. Im większa będzie popularność wśród społeczeństwa twego ruchu, tym bardziej prawdopodobne będzie, że zmniejszone będą represji ze strony reżimu.

– Każdy musi zrozumieć, że drastyczna rewolucja polityczna lub społeczna jest niemal zawsze o podłożu wolnościowym. Prawie zawsze, przewroty polityczne niosą ze sobą poważne zmiany w jakimś aspekcie społeczeństwa. Pokojowa rewolucja wymaga solidarności i porozumienia.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s