Joe Chal: – Torturowany Bulatov może opuścić Ukrainę!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Foto: Dmytro Bulatov ze śladami torturowania;

Ukraiński działacz opozycji , który mówi, że został porwany i był torturowanym może opuścić swój kraj – jeśli zechce, powiedział minister spraw zagranicznych Niemiec w sobotę, powołując się na zapewnienia jego ukraińskiego odpowiednika.

Działacz, Dmytro Bulatov powiedział, że niezidentyfikowani porywacze, którzy przetrzymywali go więcej niż tydzień, odcięli jemu ucho i wbijali w jego ręce /pod paznokcie/ gwoździe po czym wyrzucili go z samochodu w lesie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformowało później, że Bulatov mógł być umieszczonym w areszcie domowym przez tydzień pod zarzutem zorganizowania poważnego niepokoju w kraju, donosi Interfax.

Jego los, jak również głębszy kryzys polityczny na Ukrainie jest szerokim tematem dyskusji na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium w trzydniowym spotkaniu przywódców politycznych, dyplomatycznych i wojskowych .

Frank-Walter Steinmeier, niemiecki minister spraw zagranicznych powiedział mediom, że zwrócił się w bezpośredniej rozmowie w sprawie Bulatova do ministra spraw zagranicznych Ukrainy Leonida Kozhara.

Minister spraw zagranicznych powiedział, że „Bulatov może opuścić kraj w każdej chwili, jeśli tego sobie życzy”, powiedział Steinmeier , nie podając szczegółów, że taki właśnie zamiar ma Bulatov.

Steinmeier podsumował swoje działania i rozmowy prowadzone z przedstawicielami rządu Ukrainy słowami, ze jest to „mały sukces” i ponowił ofertę dla Bulatova, ze Niemcy gotowi są przyjąć go w celach leczniczych.

Natomiast Herman Van Rompuy, przewodniczący UE zdecydowanymi słowami powiedział na tej konferencji, że: „Przyszłość Ukrainy to Unia Europejska”.

 

W artykule tym wykorzystano informacje rządowe podane dla mediów, jak i źródła własne.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s