Joe Chal: – Wojna i Miłość na Majdanie!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Ukraina już nie protestuje, to jest prawdziwy początek wojny na barykadach w pobliżu Placu Niepodległości.

Z kaskiem i kominiarką na głowie oraz kuloodporną kamizelką – tak ukraiński mundurowy wyznawał swoją miłość przez megafon, po czym padł na jedno kolano i ze łzawym bełkotem oświadczył się swojej dziewczynie. Wszystko to odbyło się przy wystrzałach świec i rac sygnałowych.

„Walka zawsze zmienia ludzi, widzę to i czuje to w sobie i tak samo odbierają moi towarzysze”, powiedział młody człowiek, niedaleko ukraińskiej barykady w miasteczku namiotowym w stolicy Kijowie.

Nazwał swą dziewczynę „JEDYNĄ” i poprosił ją, aby mógł dołączyć do zabarykadowanych.

„Mój umysł jest jasny, ale moje serce wrze!”

Bardzo blisko linii uzbrojonych funkcjonariuszy sił rządowych, młody człowiek – działacz opozycji z radykalnej grupy ” Sektor Prawa” – wyciągnął małe czerwone pudełko z pierścieniem i poprosił ją o rękę.

Wzruszona, młoda kobieta, pokiwała głową na znak zgody, uśmiechnęła się i zdjęła swoją brązowa kominiarkę aby mogła pocałować swojego przyszłego męża. Wszystko to działo się przy wrzawie kilkudziesięciu okrzyków okolicznie zebranych tam protestujących, którzy wystrzelili czerwone fajerwerki i race.

Jeden z przyjaciół wręczył jej bukiet czerwonych róż, po czym mężczyzna krzyknął trzy razy „Chwała Ukrainie!” a za nim protestujący skandowali: „Chwała bohaterom!”.

Miejsce jakie ten młody człowiek wybrał na jego punk oświadczyn znajdował się prawie w samym centrum starć jakie miały miejsce niedawno w pobliżu Placu Niepodległości.

„Jestem oniemiały i jednocześnie zachwycony!” powiedział człowiek, który jak wszyscy najbardziej zaangażowani w bojówkowe starcia odmówił ujawnienia swojej tożsamości w obawie przed represjami.

„Czekałem na ten moment od dłuższego czasu, ale niestety – lub na szczęście – rewolucja się zaczęła więc postanowiłem zrobić to tutaj”.

Od dwóch miesięcy Ukraińska opozycja została zablokowana w śmiertelnej konfrontacji z rządowymi silami prezydenta Wiktora Janukowycza po odrzuceniu przez niego propozycji wstąpienia do Unii Europejskiej.

Niedawno Ruch Radykalizacji przekształcił się w dążenia do obalenia prezydenta Wiktora Janukowycza.

„Zacząłem patrząc na życie w inny sposób. Wszystko stało się o wiele prostsze. Dlatego zrobiłem to teraz”, powiedział narzeczony, który podjął swoją przyszłą żonę pod rękę i w orszaku rewolucyjnej procesji ruszyli wzdłuż barykad z powrotem do siedziby „Sektora Prawa” – budynku zajętego przez protestujących.

Opisana sytuacja faktycznie miała miejsce na barykadach w Kijowie.

 

W artykule tym wykorzystano informacje podane w mediach jak i ze źródeł własnych.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s