Joe Chal: – „Janukowycz legalnym prezydentem Ukrainy!”

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Foto: Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew;

Rosja potwierdziła, że – Janukowycz jest nadal legalnym prezydentem Ukrainy.

„Obalony” prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz jest wciąż prawowitą głową państwa w kraju, nawet jeśli jego władza jest „nieistotna”, powiedział dzisiaj premier Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Miedwiediew dodał, że Rosja nie uznaje nowych władz, którzy przejęli władzę w Kijowie po obaleniu Janukowycza , twierdząc, że naruszono konstytucję.

Na swoim Facebooku , Miedwiediew nie odniósł się bezpośrednio do zatwierdzenia przez parlament pozwolenia udzielonemu prezydentowi Władimirowi Putinowi, aby wysłać wojska rosyjskie na terytorium Ukrainy ale określił sytuację jaka powstała na Krymie – jako patową.

„Władza prezydenta Janukowycza jest praktycznie nieistotna, ale to nie zmienia faktu, że zgodnie z konstytucją Ukrainy wciąż jest on prawowitą głową państwa , ” powiedział Miedwiediew .

Rosja udzieliła schronienia Janukowyczowi, który w piątek pojawił się po raz pierwszy , aby wypowiedzieć swoje stanowisko na konferencji prasowej w Rostowie nad Donem.

Miedwiediew powiedział, że Rosja jest gotowa do wznowienia” wieloaspektowego, braterskiego szacunku w stosunkach z Ukrainą – ale nie będzie żadnych rozmów z władzami, który zastąpiły Janukowycza.

„Ukraina nie jest dla nas grupą ludzi, którzy przelali krew i zabrali siłą władzę z naruszeniem konstytucji i innych ustaw w ich kraju”.

„To jest cały kraj. Zróżnicowana grupa ludzi: Ukraińcy, Rosjanie, Tatarzy, Żydzi. Różne społeczności – żyjące w harmonii”, dodał.

Komentarze Miedwiediewa były przedstawione tak aby każdy w Rosji zdał sobie sprawę, że nowy ukraiński rząd składa się z zagorzałych nacjonalistów, którzy zaspokajają dążenia mniejszości ukraińskiej.

Należy podkreślić, że Rosja nie była i nie jest całkowicie zadowolenia z działań i poczynań Janukowycza. Moskwa jest nadal daleka od uznania nowych władz jako prawowitego partnera.

 

A artykule tym wykorzystano komentarze premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Joe Chal: – „Janukowycz legalnym prezydentem Ukrainy!”

  1. Okropne draństwo, teraz z Ukrainą Rosji nie podrodze, tracą kontrolę. Putyn ciągle uważa ze to jest nadal jego republika. Urszula

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s