Joe Chal: – „Putin zachowuje się jak Hitler?”

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Foto: Humorystycznie przedstawiony Putin jako „Vladolf”;

Cały zachód oskarża prezydenta Rosji Władimir Putin o działania na Krymie w podobnym stylu do działań Adolfa Hitlera w Europie Środkowej i Wschodniej w latach 1930-tych.

„To co się dzieje na Ukrainie, to powtórka z historii’”, powiedział były minister spraw zagranicznych Czech Karel Schwarzenberg w wywiadzie dla austriacki gazety Österreich.

„Putin wykorzystuje te same taktyki i zagrywki co Adolf Hitler zrobił w czasie swoich najazdów na: Austrię, Czechosłowację i Polskę w 1938 i 1939 roku.

Putin poprosił parlament Rosji w sobotę, aby umożliwił jemu wysłanie żołnierzy na Ukrainę w celu ochrony Rosjan na Krymie oraz w innych regionach południowo-wschodnich kraju ex -sowieckiego, która ma wielowiekowe więzy historyczne i kulturowe z Moskwą.

„Ponieważ Putin od dłuższego czasu planował zdobycie Krymu, potrzebował pretekstu i powiedział, że jego rodacy są tam uciskani ,” powiedział 76-letni Schwarzenberg i dodał, że Rosjanie na Krymie, gdzie stanowią większość, nie doświadczają żadnych dyskryminacji.

„Gdy Hitler chciał przyłączać Austria do Rzeszy, powiedział, że „Niemcy byli uciskani i dyskryminowani”.

„Europa powinna jasno powiedzieć jemu, że jest to naruszenie prawa, które nie pozostanie bez odzewu” powiedział Schwarzenberg.

Aneksja Czechosłowacji przez Hitlera w 1938 roku a następnie terytorium północy i zachodu, pod pretekstem ochrony etnicznej ludności niemieckiej a następnym roku zajęcie przez jego wojska reszty kraju.

Austria została przyłączona do Rzeszy w marcu 1938 roku.

Jak na ironię losu, ambasador Rosji w Australii oskarżył w poniedziałek rząd ukraiński, że działa jak „neonaziści” w stosunku do innych narodowości (Rosjan).

„Przestrzegałbym przed traktowaniem wszystkich medialnych doniesień serio, ponieważ to co sie dzieje w kuluarach politycznych państw, zwykle ma nieco inny obraz”.

„Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby prezydent Putin ogłosił w najbliższych godzinach – Zakończenie manewrów na granicy z Ukrainą. W ten sposób udowodnił by światu jakich „idiotów- polityków” mają kraje zachodnie”.

 

W artykule tym wykorzystano informacje zawarte w australijskich mediach jak i źródła własne.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s