Joe Chal: – Steinmeier udaje się na Ukrainę po ustaleniach z UE!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Foto: Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank – Walter Steinmeier;

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank – Walter Steinmeier odwiedzi dziś Ukrainę w celu przeprowadzenia rozmów z przywódcami w Kijowie i gubernatorem wschodniej części tego kraju, powiedział przedstawiciel ministerstwa.

Spotka się tam z tymczasowym premierem Arsenijem Jaceniukem i tymczasowym prezydentem Oleksandrem Turchynovem po czym uda się w podróż do Doniecka na wschodzie kraju na spotkanie z lokalnym gubernatorem i innymi urzędnikami.

„Minister spraw zagranicznych Steinmeier będzie przebywał na Ukrainie tylko jeden dzień”, powiedział rzecznik ministerstwa.

„Steinmeier będzie chciał na własne oczy zobaczyć, porozmawiać i zorientować się w rzeczywistej sytuacji na Ukrainie oraz chce ocenić nowe przywództwo polityczne”.

„Celem podróży ministra jest również wyrażenie poparcia ze strony Niemiec i wsparcia politycznej i ekonomicznej stabilizacji na Ukrainie oraz w celu postawienia sprawy jasno, że rząd i przywództwo na Ukrainie musi reprezentować wszystkich Ukraińców”.

Wśród zamieszania na Ukrainie i impasu z Rosją, Steinmeier był zaangażowanym w prowadzeniu dyplomatycznych rozmów i ostrzegł, że kryzys może przynieść nowy „podział Europy” i wzywa do kontynuowania dialogu z Moskwą.

Nagła decyzja Steinmeiera do podróży w ten rejon Europy spowodowana była żądaniami dostaw gazu z Europy wypowiedziane przez Jaceniuka po podpisaniu politycznego porozumienia z Unią Europejską.

Powiedział, że „to jest bardzo pilne aby Ukraina otrzymała energię w odwrotnym kierunku, ponieważ Rosja złamała swoje umowy handlowe na dostawę gazu i podwoiła ceny.

„Wszyscy musimy zapłacić cenę za: pokój, stabilizację, bezpieczeństwo i wyższe wartości” powiedział. „Najlepszym sposobem, aby kontrolować Rosję jest wywieranie prawdziwej presji ekonomicznej na nią”.

 

W artykule tym wykorzystano doniesienia organów rządowych Niemiec jak i ze źródeł własnych.

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s