Joe Chal: – W PE powstała nowa grupa Nigela Farage!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

 

 

Była członkini Francuskiego Ruch Narodowego Marine Le Pena dołączyła do grupy parlamentu europejskiego Nigela Farage – Europa Wolności i Demokracji, który w tej chwili ma wystarczająco dużo wsparcia, aby legalnie istnieć w PE.

64 letnia Joelle Bergeron opuściła francuska skrajnie prawicowa partie na drugi dzień po tegorocznych wyborach do PE. Wcześniej jednak poprosiła członków grupy Marine Le Pen o opuszczenie tej partii aby mogła dołączyć do grupy Europa Wolności i Demokracji, który powstał 18 czerwca 2014 roku, jako organ niezależny.

Grupa eurosceptyków, która kwalifikuje się do finansowania z funduszy UE liczy 48 posłów i jest to najmniejszą grupą w całym Parlamencie.

Pani Bergeron i trzech innych członków narodowych, którzy dołączyli oznaczało, że eurosceptycyzm EFD /EWiD – Europa Wolności i Demokracji/ posiada wystarczającą ilość posłów z siedmiu państw członkowskich potrzebnych do przeprowadzenia reform.

Zgodnie z przepisami UE, grupa może być utworzony z co najmniej 25 posłów z siedmiu różnych krajów UE”.

W informacji jaką podała EFD /EWiD czytamy: „Chociaż została ona wybrana z listy Frontu Narodowego przyznała, że wstąpiła do partii z wielkimi nadziejami, ale zorientowała się, że z ich filozofią było bardzo różne. Joelle Bergeron dołączyła do grupy jako niezależna i deklaruje siebie jako anglofila z pragnienia demokratycznego samostanowienia i szacunku wśród różnych narodów”.

Dwóch posłów ze Szwedzkich Demokratów, którzy chcą aby Szwecja opuściła UE; Petr Mach, który napisał książkę pod tytułem „Jak opuścić UE”, z Czech – partii wolnych obywateli /nie mylić z Rep. Czech/ i Ivetata Grigule z łotewskiego Sejmu, która chce weta w sprawie polityki rolnej UE, zgłosiła również chęć wstąpienia w szeregi nowych członków.

Włoski Ruch Pięciu Gwiazd kierowany przez Beppe Grillo, głosował za dołączeniem do frakcji dowodzonej przez UKIP w referendum online tydzień temu. Jest to druga co do wielkości partia w grupie z 17 posłami, po UKIP, /posiada 24/.

Litewska partia Prawo /Porządek/ i Sprawiedliwość zadeklarowała swoją lojalność i wierność do EFD, po tym jak Duńska Partia Ludowa, włoska Liga Północna, Finowie i holenderski europoseł z Partii Bas Beldera opuścili tą grupę i wstąpili do innej.

Sądzono, że EFD będzie miał kłopoty, aby znaleźć wystarczająco dużą delegacje na istnienie w PE. Teraz naciski są skierowane na prawicowe partie – takie jak Marine Le Pen, aby uzyskać wsparcie, którego ta grupa bardzo potrzebuje, aby nie przegapić około 22 mln euro, które mogą otrzymać w czasie swojej pięcio letniej kadencji w PE plus wynagrodzenia i wydatki.

„My będziemy w czołówce w celu przywrócenia wolności, demokracji i dobrobytu narodom Europy”, powiedział Farage.

„Jestem podekscytowanym współpracując z innymi delegacjami, aby być skutecznym w wywieraniu jak najwięcej zmian w Brukseli a pracując w swoim kraju będę ostrzegał ludzi przed krzywdami, jakie wyrządzają rozporządzenia i regulacje UE zwykłym ludziom. Będziemy walczyć z całej siły aby przejąć kontrolę nad losem naszych krajów”.

„Walczyliśmy przeciwko dużej opozycji w utworzeniu tej grupy i jestem pewien, że będzie działała ona bardzo dobrze. W tej chwili ona powstała i spodziewam się, że inne delegacje dołącza wkrótce do nas „.

Nowa grupa spotka się w Brukseli we wtorek, 24 czerwca po południu.

„Jest to wielkie zwycięstwo demokracji bezpośredniej. Po raz pierwszy w Europie, obywatele wybrali swoich rzeczników, którzy im powiedzą, gdzie się zatrzymać w Parlamencie Europejskim. Teraz zaczniemy pracę w komisjach i będziemy mieć głos ludów słyszany w Instytucjach europejskich, bez pośredników. To jest fantastyczne!”, powiedział Beppe Grillo.

Ruch Pięciu Gwiazd wezwie do zniesienia paktu fiskalnego, przyjęcia euroobligacji, stworzenie sojuszu między krajami basenu Morza Śródziemnego dla wspólnej polityki, zniesienie zrównoważonego budżetu, a także przeprowadzenia referendum dla Włoch w celu pozostania w strefie euro.

Kiedy byłem w marcu tego roku w UK spotkałem się z Nigelem Farage, który mało wiedział o JKM i Nowej Prawicy, natomiast teraz zapytany:

„Czy jest możliwe, aby JKM i KNP zostało członkiem UKIP?”

Nigel odpowiedział:

„Polski Kongres Nowej Prawicy może w przyszłości zostać członkiem. Jej lider Janusz Korwin-Mikke z pewnością byłby kolorowym dodatkiem do UKIP, jest on znany z ekscentrycznych wypowiedzi, takich jak jego sugestię, aby włączyć budynek Berlaymont /Siedziba Komisji Europejskiej/ do burdelu”.

 

W artykule tym wykorzystano informacje podane przez UKIP jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s