Joe Chal: – Czy i kto zastąpi tą „Bandę Złodziei”?

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Foto: Autor Joe Chal vel Chalubowicz i Janusz Korwin Mikke w podziemiach grudziądzkiej cytadeli;

W tytule posłużyłem się słowami jakie używa dość często Pan Janusz Korwin Mikke, prezes partii Kongres Nowej Prawicy.

Gdyby te słowa nie padły z ust szanowanego choć kontrowersyjnego Polityka, nigdy nie pozwoliłbym sobie ich tutaj przytoczyć.

Chciałbym w moim artykule posłużyć się przykładem jaki ma zapewne miejsce w wielu miejscowościach, szczególnie w tych gdzie działają pseudo-politycy i ich partie. Należałoby również zastanowić się jakie działania prewencyjne należałoby podjąć w celu zabezpieczenia idei np. KNP aby były one respektowane i nie wykorzystywane przez grupy nieudaczników i tych, którym nie zależy co się stanie z tą partią zaraz po wyborach.

Każdy, kto logicznie myśli i słucha co ma do powiedzenia największy /moim zdaniem/ ideologiczny konserwatysta w powojennej Polsce /za jakiego jest uważany JKM/, ma nadzieję, że gdy dojdzie on i jego partia do władzy to rozliczy tą „bandę złodziei” i właśnie m/innymi w tym tkwi stale rosnące poparcie dla KNP, ale jak wielka to będzie siła zależeć będzie od tego jak zaczną swoje działania ludzie tej formacji tam na samym dole.

Chciałoby się rzec:

„Ludzie Wy jesteście na fali, więc – CAŁA DO PRZODU!”

Ale jak już widać i słychać, gdy stoimy przed kolejnymi wyborami samorządowymi to większa cześć lokalnych klubów KNP /tak jak i inne formacje partyjne/ już układa się z innymi pretendentami czy partiami /nawet o skrajnie odmiennych ideologiach/ w celu jedynie przyklejenia się do różnych stołków od szczebla sołtysa począwszy a nie jest to dobre bo niszczy podstawy organizacji którą reprezentują.

Mało kto z członków tej prawicowej organizacji zdaje sobie sprawę z tego, że powinna ona w swych szeregach skupiać ludzi, którzy w niedalekiej przyszłości mają wspierać całą machinę kapitału i nie powinni oni być ludźmi o pustych głowach i kieszeniach ale tymi, którzy dynamicznie włączą się w wyznaczenie politycznego kierunku dla rozwoju różnych gałęzi gospodarki.

Dla ludzi biednych i chcących jedynie odebrać własność prawowitym jej właścicielom organizacja konserwatywna nie jest właściwym miejscem i powinni oni przejść do organizacji stojących po przeciwnej stronie barykady.

Byłem obecnym na jednym zebraniu na którym członkowie i sympatycy KNP zostali poinformowani, że jeden z lokalnych kandydatów do PE, który na całą kampanię miał 130 zł budżetu uzyskał „sukces nie notowany w historii mego miasta z liczbą głosów 900”. Tymi słowami ubliżono wszystkim tym, którzy wcześniej bez wytchnienia i patrzenia na swoje własne fundusze wspierali ideologie konserwatywno-liberalne. Według mojej opinii z takimi zasobami finansowymi ta osoba powinna dać sobie spokój z wyborami. Tak nawiasem mówiąc „Ile kto wydał na swoją kampanię powinno być tajemnicą”.

W Polityce istnieje jedna zasada podobna jaka panuje  w sporcie „Idziemy po zwycięstwo i tylko tym  jesteśmy zainteresowani!”. JC

Jeśli chodzi o fundusze to należy je gromadzić /jeśli się ich nie posiada/ a jest wiele legalnych sposobów aby je zdobyć. Kto tego nie potrafi niech zapomni o polityce.

Aby było śmieszniej a może bardziej żenująco, ta sama grupa podsumowując te wybory do „Euro-kołchozu” mówi o wielkim sukcesie jaki ich zdaniem został w tym regionie dokonany przez nich.

Chcę tylko dodać, że województwo kujawsko-pomorskie /bo o nim mowa/ w statystykach zostało sklasyfikowane na ostatnim miejscu wyraźnie odstając od innych regionów /w sensie negatywnym/ i nie widzę tu żadnych powodów do tryumfu a raczej do ostrej krytyki /ktoś wrażliwy mógłby jedynie zapłakać/. Widać jak na dłoni, że koordynator tego regionu pan Piotr N. nie daje sobie rady i powinien być jak najszybciej zmienionym na kogoś bardzie energicznego i bardziej rozsądnie myślącego.

Wniosek jest tylko jeden „Większość z tych ludzie, którzy się skupiają na krótko przed każdymi wyborami – to ludzie przypadkowi, szkodzący w tym przypadku partii z przyszłością /jaką niewątpliwie może być KNP/ i podejrzewam, że mało który z nich rozumie ideologię konserwatywną. Dlatego też odsyłam wszystkich chcących zgłębić swoją wiedzę do mojego opracowania, które zostało napisane tak aby wszyscy ludzie mogli je przeczytać z ciekawością, zrozumieć a nawet utożsamić się z którąś ze stron sceny politycznej, oto link;

http://joechal.salon24.pl/517806,joe-chal-konserwatyzm-vs-lewica-cz-ii

Każdy może działać w każdej partii o ile ma otwarty umysł, chce zrozumieć i akceptuje a potem propaguje i wciela w życie zasady i ideały swojej organizacji”. JC

“Jak w każdym środowisku znajdzie się grupka ludzi, która dla sprawdzenia samego siebie lub z pobudek patriotycznych chce startować w wyborach jako osoba niezależna – nie musi ona reprezentować idei partii, która pozwoliła jej startować u swego boku, ale nie powinna ona szkodzić tej partii, która wpisała ją na swoją listę”.

Joe Chal

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s