Joe Chal: – Szczątki rakiety spadły na niemiecki statek w Izraelu!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Dość znacznej wielkości odłamki z pocisku antyrakietowego spadły na niemiecki statek wycieczkowy z 2700 pasażerami i członkami załogi podczas wymiany ognia z broni rakietowej miedzy Izraelem a Hamasem w poniedziałek w godzinach wieczornych.

Niemiecki statek pasażerski AIDAdiva opuszczał właśnie izraelski port Aszdod, około 30 km od Strefy Gazy, gdy pasażerowie byli świadkami podmiebnych eksplozji około godziny 20:30 czasu lokalnego.

Wideo, najwyraźniej nagrane telefonem komórkowym, pokazują smugi światła na niebie, przemieszczające się torem balistycznym. Wyraźnie słychać dźwięk syren alarmowych.

Incydent był spowodowany w momencie gdy wojska Izraela przechwyciły pocisk rakietowy wystrzelony w pobliżu Strefy Gazy przez Hamas /palestyńska organizacja islamistów/.

Krewni pasażerów, którzy rozmawiali z członkami rodziny na pokładzie AIDAdiva umieszczali wszystkie informacje na Facebooku.

„Właśnie otrzymałem wiadomość od mojego taty, który jest na AIDAdiva w tej chwili, wszystko jest w porządku”, jeden z facebook-owiczow napisał.

Inne komentarze były krytyczne a nawet niektóre wpisy były dość ostre, że kapitan statku działa nieprofesjonalnie podejmując niepotrzebne ryzyko.

Firma obsługująca ta trasę wycieczkowa z Rostocku w swoim oświadczeniu powiedziała, że „Nikt nie został ranny i żadne szkody nie zostały wyrządzone na statku”.

„Małe i większe odłamki można było jednak znaleźć na pokładzie pasażerskiego statku, /wnioski na podstawie pierwszej oceny dokonanej przez ekspertów/, że mogą one pochodzić z rakiet obrony powietrznej,” czytamy w oświadczeniu armatora.

„Żałujemy, że goście AIDAdiva byli świadkiem tego incydentu. Zapewniamy wszystkim naszym gościom, że bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi ma zawsze najwyższy priorytet dla rejsów AIDA”, powiedział rzecznik.

MSZ Niemiec zaktualizował we wtorek swój poradnik podróży z ostrzeżeniem turystów o unikaniu 40 km pasa wokół Strefy Gazy.

„Ponadto w zaleceniach tych znalazły się takie informacje jak: Zapoznanie się gdzie są zlokalizowane schrony bombowe i procedury w przypadku ataku lotniczego,” czytam na internetowej stronie MSZ.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Izraela potwierdził we wtorek, że rozpoczęła się ofensywa przeciwko Hamasowi. W ramach operacji „Ochronna Krawędź”, lotnictwo izraelskie zaatakowały dziesiątki celów w Gazie.

Palestyńczycy z Hamasu wystrzelili ponad 100 rakiet na izraelskich cywilów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Przemoc wybuchła ponownie w regionie po tym jak trzech izraelskich nastolatków znaleziono martwych i palestyńskiego nastolatka, którego młodzi Izraelczycy spalili w ataku zemsty.

 

W artykule tym oparłem się na informacjach podanych w niemieckich mediach rządowych jak i ze źródeł własnych.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s