Joe Chal: – „Czy podatnicy australijscy finansują terroryzm?”

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Każdy australijski obywatel czy rezydent, którego uważa się jako zagrożenie bezpieczeństwa narodowego, będzie natychmiast pozbawiany wszystkich zasiłków i zostanie usunięty z programów socjalnych o które się ubiega i będzie to zgodne z nowymi ustawami prawa, aby zapewnić, że podatnicy nie finansują terroryzmu i terrorystów.

Ale zamiast wyszukiwania dżihadystów i terrorystów walczących na Bliskim Wschodzie, nowe przepisy obejmą każdego uznanego przez agencje wywiadu za zagrożenie dla bezpieczeństwa, zaangażowanego w działalność ekstremistyczna w kraju.

Rząd federalny opracowuje dalsze poprawki do tego pakietu krajowych przepisów bezpieczeństwa, które dadzą ministrom władzę polecić zatrzymanie zasiłków za radą agencji antyterrorystycznych i wywiadu, że dana osoba stwarza poważne zagrożenie.

ASIO /Służby Bezpieczeństwa Narodowego Australii/ ujawniły, że jest monitorowanych około 150 osób w Australii, które stały się obiektami zainteresowania służb, ponieważ zaczęło się wyłaniać ryzyko rodzimego terroryzmu od czasu, gdy Australijczycy zaczęli być zaangażowani w zwalczanie w swiatewego terroryzmu np; w Syrii i Iraku.

Australijska gazeta Daily Telegraph jako pierwsza ujawniła w czerwcu, że Australijczycy, którzy otrzymywali zasiłki takie jak: Nowy Start do Nowej Pracy lub renty dla Osób Niepełnosprawnych, którzy podróżowali do Syrii i Iraku mogli stracić swoje przywileje do benefitow.

Cały proces legislacyjny rozpoczął się od tego kiedy wcześniej skazany mieszkaniec Sydney terrorysta Khaled Sharrouf, który zaszokował świat pokazując na Twitterze zdjęcia swego własnego syna trzymającego odciętą ludzką głowę, który wykorzystując paszport swego brata opuścił nielegalnie antypody i otrzymywał nienależne jemu zapomogi rządowe przez okres ponad roku czasu /każdy może otrzymywać zapomogę czy rentę nawet po opuszczeniu Australii ale po 45 dniach one zostają wstrzymane automatycznie/.

Premier Tony Abbott zapoznał się w czerwcu ze stanem pomocy społecznej dla 150 Australijczyków przebywających w Iraku i Syrii w następstwie świeżych obaw, że podatnicy mogą finansować do sześciu tygodni szkolenie dla potencjalnych dżihadystów i terrorystów.

Rząd będzie mógł teraz poszerzyć swoje uprawnienia do zatrzymania dżihadystom finansowego wsparcia z podatków wszystkim uznanym za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Według źródeł rządowych, ci którym płatności zostały zatrzymane są to osoby „określone przez krajowe organy bezpieczeństwa jako zaangażowane w działania ekstremistów”.

Można się spodziewać, że nowe zaktualizowane przepisy zostaną przedstawione we wrześniu w parlamencie, by umożliwić Wydziałowi Opieki Społecznej, aby anulować płatności za radą kluczowych ministrów.

W artykule tym wykorzystano niektóre fragmenty z mediów australijskich jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Polityka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s