Joe Chal: – Zbiorowy pozew rodzin ofiar lotu MH17!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Foto: Miejsce upadku zestrzelonego malezyjskiego samolotu pasażerskiego Boeing 777, lotu nr. MH17;

Rodziny ofiar zestrzelonego samolotu pasażerskiego malezyjskich linii lotniczych MH17 planują pozwać Ukrainę i Prezydenta Poroszenkę do sądu za kryminalne zaniedbania w zamkniętej przestrzeni powietrznej tego kraju, powiedział wczoraj wynajęty adwokat.

Elmar Giemulla, prawnik, profesor prawa lotniczego, który reprezentuje trzy niemieckie rodziny, powiedział, że wkrótce złoży taki pozew przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

Foto: Elmar Giemulla, prawnik, profesor prawa lotniczego;

„Każde państwo czuwające nad swoja przestrzenią powietrzna ponosi całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo lotów”, napisał w oświadczeniu prawnik.

„Utrzymując swoją otwarta przestrzeń powietrzną dla tranzytów przez samoloty z innych państw, każdy kraj musi zapewnić bezpieczeństwo lotów. Jeśli jest to nawet na chwile niemożliwe, to należy taką przestrzeń powietrzną zamknąć.

Malezyjski samolot pasażerski Boeing 777 eksplodował nad terenem wschodniej Ukrainie, gdzie toczyły się powstańcze walki separatystów w dniu 17 lipca, zabijając wszystkich 298 będących na pokładzie w tym 193 holendrów.

Wyniki wstępnego raportu holenderskiego zespołu kierowanego przez badaczy tej katastrofy potwierdzają, że samolot został trafiony przez pocisk przeciwlotniczy.

Kijów i kraje zachodnie oskarżają separatystów o zestrzelanie MH17 rakietą ziemia-powietrza typu BUK dostarczanej przez Rosję – ale Moskwa zaprzecza tym oskarżeniom.

Giemulla w swoim e-mailu napisał, że złoży pozew przeciwko ukraińskiemu rządowi i prezydentowi Petro Poroszence oparty na zarzutach zabójstwa 298 pasażerów przez zaniedbania a pozew ten będzie gotowy w terminie około dwu tygodnie w którym będą przedstawione sumy odszkodowań za ból i cierpienie, nie mniejsze niż 1 milion Euro za jedną ofiarę tej tragedii.

Prawnik powiedział, że wniesienie skargi nie będzie skierowane przeciwko Rosji. ponieważ „brak jest jeszcze w tej chwili wystarczających dowodów”, ale dodał, że nie wyklucza skierowanie podobnego pozwu przeciwko Moskwie w przyszłości.

W artykule tym wykorzystano konferencje prasowa z udziałem Pana Elmara Giemulla jak i ze źródeł własnych

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii tragedia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s