Joe Chal: – Kto jest odpowiedzialny za bezrobocie w Polsce?

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Foto: Archiwalne zdjęcie Jacka Kuronia i Bronisława Geremka;

Często czytam rożnego rodzaju oskarżenia, że osoby publiczne a szczególnie te przy władzy w rządzie i w samorządach są odpowiedzialne za: bezrobocie, biedę, okradają lub pozwalają okradać nasz kraj i nie są zainteresowane aby naprawić nasza gospodarkę”.

Czy to prawda?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby wrócić do 1988 roku.

Zanim jednak podejmę ten temat postaram sie w wielkim skrócie podsumować sytuację naszego kraju na dzień dzisiejszy.

Polska znalazła się w obecnej chwili w sytuacji kraju absolutnie skolonizowanego, ze strukturą Państwa podobną do krajów afrykańskich, takich jak Nigeria, Rwanda czy trzeci świat z ponad 90 % zagranicznym kapitałem bankowym, 95 % obcym kapitałem handlowym i minimalnym 10 % udziałem własnych przedsiębiorstw. Tzn na 10 przedsiębiorstw około 4 przedsiębiorstwa są polskie ale ze zdecydowanym udziałem kapitału zagranicznego i jedno średnie lub małe przedsiębiorstwo z kapitałem polskim.

Dowodem na to, ze jesteśmy krajem trzeciego świata niech posłuży fakt zakupu przez Ministerstwo Obrony Narodowej od Niemiec, ponad 100 czołgów Leopardów 2A4 i 2A5, które sprzedający mógł je upłynnić tylko i wyłącznie do krajów trzeciego świata /klauzula rządowa na sprzedaż tego sprzętu/. Czołgi te produkowane na początku lat 80-siatych zostały definitywnie wycofane z uzbrojenia Bundeswehry w 1992 roku. Czołgi 2A5 trochę nowsze ale z niedostosowana amunicja, również wycofane ponad 12 lat temu i dotrą one do Polski pod koniec tego lub na początku 2015 roku.

Oznacza to w praktyce, że my Polacy nie jesteśmy u siebie a raczej „siedzimy w kieszeni obcego kapitału” i nie mamy nic do powiedzenia w swoim własnym kraju.

Kapitał zachodni praktycznie przejął wszystkie ważne dziedziny życia a szczególnie te z których Polska i Polacy słynęli na cały świat. Mieliśmy bardzo dobrych inżynierów, wysoce wykwalifikowanych rzemieślników, tanią siłę roboczą, tani transport i w miarę  dobrą organizację zarządzania.

Wizyta Sorosa w Polsce

George Soros – amerykański businessman urodzony na Węgrzech, magnat, prześladowany w czasie II WS za pochodzenie żydowskie, który 16 września 1992 roku omal nie puścił Bank of Englend „z torbami” sprzedając aktywa wartości 10 mld funtów bez porozumienia z bankiem i zarobił na tej spekulacji 1 mld funtów w ciągu tylko jednego dnia.

Soros był głównym ale stojącym z boku graczem, który kierował transformacją Węgier z socjalizmu do kapitalizmu w latach 1984 – 1989.

W maju 1988 do Polski przyjeżdża G. Soros i spotyka się z gen. Wojciechem Jaruzelskim i premierem Zbigniewem Messnerem. Założeniem tej wizyty było spotkanie się z najważniejszymi decydentami Solidarności i zaproponowanie im radykalną transformację naszego kraju na typowy system kapitalistyczny zgodnie z opracowaną przez niego książką „Underwriting Democracy”, tłumaczonej na język polski pt: „Koniec walki z nędzą” w której zachęca on do wolnej przedsiębiorczości oraz reform demokratycznych wśród krajów socjalistycznych w Europie Wschodniej.

W tym samym roku Soros tworzy Fundacje Batorego, która pomaga w opracowaniu nowej ustawy i 23-go grudnia 1988 roku, powstaje tzw ustawa Wilczka,

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_Wilczka

która wprowadza kodeks handlowy z 1934 roku i reguluje w sposób liberalny działalność gospodarczą.

Po kilku miesiącach z NBP powstaje 9 banków komercyjnych, które udzielają kredytów na funkcjonowanie prywatnych przedsiębiorstw.

W tym momencie pojawia się nowa postać finansowana przez Fundacje Batorego pod postacią Jeffreya Sachsa, ekonomisty po Harvardzie, który domaga się kontaktu ze strategami z Solidarności.

Takimi najbardziej odpowiednimi decydentami tego czasu byli Geremek, któremu Sachs przedstawił „Plan wprowadzenia kapitalizmu w Polsce” w postaci: prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, otwarcia granic, wielkiego importu itd. Niestety Geremek podobnie jak Kuroń i kilku jeszcze innych solidarnościowców byli „niepisaci i nieczytaci” w dziedzinie transformacji ekonomicznej, ale Sachs zapewnił ich, że jego plan na pewno zda egzamin.

Prawie natychmiast plan taki zostaje akceptowany i następnego dnia ukazuje się w Gazecie Wyborczej za pośrednictwem Adama Michnika przejaskrawiony artykuł o „Wspanialej przyszłości Polski”.

Od tego momentu następuje fala wykupowania i wyłączania większych i średnich zakładów przemysłowych za bezcen.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze zakłady takie kupowane są tylko dlatego aby wyłączyć ich produkcje, ogłosić upadłość i wyeliminować w przyszłości jakąkolwiek konkurencyjność.

Dziś w każdym mieście czy na wsi stoją zakłady a raczej ich zdewastowane hale produkcyjne, walace się budynki po PGR-ach w których kiedyś szla produkcja wysokiej jakości produktów czy trzody na eksport.

Czy już można odpowiedzieć na to pytanie?

Kto jest odpowiedzialny za taki stan: Państwa, bezrobocie, nędzę i nieszczęścia wielu ludzi?

Sytuację w jakiej znalazła się Polska należy jak najszybciej zatrzymać i spowodować zatrzymanie planu Sorosa i Sachsa, który cały czas trwa, dowod;

Jestem kandydatem do sejmiku woj. kuj-pom i kilka tygodni temu przekazano mi do zastosowania się zgodnie z PORADNIKEM KANDYDATA – opracowanym przez Fundacje im. Stefana Batorego.

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ!!!

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s