Joe Chal: – Chcesz wygrać Wybory – Zostań bankrutem!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz


W ostatnich dwu tygodniach media aż dudnią od reklamowania na rożne sposoby dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego, poprzez udzielanie wywiadów w TVP, TVN, Radio Zet czy Pik.

Codziennie w mediach podstawowego nurtu wypowiada się Pan Marek N, który na co dzień kieruje w/w szpitalem /właściwie od samego początku/.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wypowiedzi dyrektora dotyczyły podstawowego problemu jakim jest wielkie zadłużenie tej placówki medycznej bo dług przekracza już sumę 0.5 miliarda złotych /szpital +solanki/ a na to w/w szef nie ma żadnej koncepcji  „chyba, że prywatyzacja szpitala?”.

Jeśli jakiś kandydat, który nie daj Boże jest bezpartyjnym /partyjnych nawet z PSL-u się też odtrąca/ i chciałby porozmawiać w mediach o problemach swego środowiska, niekoniecznie reklamując siebie a nie jest z POwszechnie znanej partii – nie ma żadnych szans na jakikolwiek wywiad – chyba, że zapłaci za spot reklamowy nie mający nic wspólnego z dyskusją na antenie.

Dlaczego wiec Pan Marek N. jest teraz tak częstym gościem w mediach?

A no dlatego, że kandyduje już po raz kolejny do sejmiku woj. kuj-pom a tam są pieniądze i jest on z „POważnej partii”, która nie dopuszcza nikogo do mediów.

Napisałem pieniądze?

Otóż myliłem się, ponieważ w sejmiku woj kuj-pom są WIELKIE PIENIADZE do podziału na całe województwo, bo ponad 30 miliardów złotych i moim zdaniem Pan Marek N. będzie o nie zabiegał, aby „ratować szpital”.

Zapytuje wiec: „Ile Panu Markowi N. wystarczyłoby środków finansowych z puli sejmiku marszałkowskiego?” Myślę, ze najchętniej zabrałby on całą tą sumę przypadającą na całe województwo.

Pan Marek N. tak bardzo jest pochłonięty sprawami społecznymi, że nie ma czasu na pełne wykorzystanie swoich możliwości zawodowych, które zaniedbał i skarży się, że tylko w jednym roku zarobił 340 tys zł, ale bez nagród, premii i dodatków..

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110117/GRUDZIADZ01/105394805

Od autora;

Od bardzo dawna mówi się o „Wyrównywaniu dysproporcji”, ale praktyka jaką się stosuje w podziale funduszy z sejmiku naszego województwa jest taka, że dzieli się wszystko po równo. Nie wiem czy w ten sposób można cokolwiek wyrównać a na dodatek jeżeli pewne „hieny – mówiące z akcentem na R” zabiorą to co należy się najuboższym i potrzebującym to czarno widzę przyszłość regionu.

 

 

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Politika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s