Joe Chal: – Urząd Podatkowy USA pozwał Deutsche Bank!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Rząd USA pozwał Deutsche Bank, jak twierdzi przedstawiciel amerykańskiego rządu – „Za oszustwa podatkowe”.

W poniedziałek Rząd USA pozwał Deutsche Bank za: tworzenie dla swoich przedsiębiorstw sztucznej osłony, która pozwoliła uniknąć płacenia dziesiątków milionów dolarów należnych skarbowi amerykańskiemu z podatków.

Pozew złożony przez adwokata w Nowym Jorku, opiewa na sumę 190 milionów dolarów zaległych podatków i kar na operacjach giełdowych wielomilionowej wartości a należne podatki z zysków o wartości ponad 100 milionów dolarów (81 mln Euro) powinny wpłynąć do kasy USA, ale jak dotąd „szuflada jest pusta”.

Natomiast bank utrzymuje, że problem ten został uregulowany prawnie pięć lat temu z organem podatkowym USA i że nie rozumie, dlaczego rząd podnosi ponownie tą kwestię.

Rząd stwierdził, że bank ustawił wielopoziomowe zasłony dla przedsiębiorstw w latach 1999-2000 w celu wykonania „serii zaplanowanych wcześniej transakcji” oznaczało to wyeliminowanie zobowiązań podatkowych w sprawie sprzedaży akcji.

„Te korporacyjne powłoki służyły do celów zabezpieczenia pewnych niedofinansowanych funkcji, bez możliwości objęcia ich ustawą podatkową” powiedział w oświadczeniu prawnik banku.

To nie było nic innego niż środek zabezpieczający?

IRS (Internal Revenue Service) Urząd Podatkowy USA ustalił, że całkowite zobowiązania podatkowe, plus kary i odsetki wynoszą nie mniej niż 190 mln dolarów (154 mln Euro).

W osobnym oświadczeniu Deutsche Bank zapowiedział, że będzie twardo walczył w tej sprawie.

„Jesteśmy gotowi w pełni wyjaśnić rządowe obawy o tej 14-letniej transakcji, które są zawarte w porozumieniu podpisanym w 2009 roku z Urzędem Podatkowym. W związku z tą umową IRS odstąpił 5 lat temu i zwolnił Deutsche Bank z odpowiedzialności podatkowych”.

„Dla nas nie jest jasne, dlaczego po kilku latach są realizowane ponowne roszczenia podatkowe w stosunku do naszego banu?

Planujemy energicznie bronić naszych interesów na podstawie podpisanych legalnych dokumentów i porozumień przed tymi zastrzeżeniami”, powiedział adwokat banku.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s