Joe Chal: – Straszenie terroryzmem i Jihadem?

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Od kilku a nawet kilkunastu lat media podają i piszą o rzekomym zagrożeniu świata przez terroryzm a raczej przez arabski Jihad.

Zadaję więc sobie pytanie?

„Czy uczciwi ludzie, których jest wiele milionów a którzy nikomu nigdy nie zrobili żadnej krzywdy, nikogo nie zabili, nikogo nie okradli, nikomu nie odebrali ziemi czy  bogactw naturalnych należących do innych – powinni bać się i czuć jakiekolwiek zagrożonie?”

Zdecydowanie odpowiadam, że NIE!

W zdecydowanej wiekszosci narodow są nacje mniej lub więcej nastawione pokojowo i które wierzą, że dobrosąsiedzkie stosunki to skarb największy.

Są też narody, które mowią tylko o pokoju światowym a czynią wszystko aby zniewolić dla swego benefitu kogokolwiek się da a przy okazji wyssać z „podbitych” lub „politycznie podporządkowanych„ krajów ich dobra, pozostawiając tylko: śmierć, zniszczenia, niepokój wewnętrzny i biedę.

Wcale się nie dziwię, że zniewolone nacje buntują się i chcą walczyć o swoje prawa.

Każdy czlowiek ma prawo do życia, egzystencji i obrony swojej najbliższej rodziny a jeżeli takie światowe organizacje jak ONZ nie są w stanie udzielić jakiejkolwiek pomocy to zwykly czlowiek sam złapie za broń i stawi czoła niebezpieczeństwu.

„Śmię twierdzić, że do ONZ wplywają falszywe dowody rzekomo „Zbrodniczej działalności” /tak było w przypadku Iraku/ niektórych krajów i na podstawie rezolucji tego miedzynarodowego organu umożliwia się legalne wkroczenie wojsk do suwerennych państw”.

„Czy mocarstwa, które napadają zbrojnie „legalnie” na inne kraje niszcząc na podbitych terenach: kulturę, pozbawiając mieszkańców ich domów, zabijając rodowitych mieszkańców chcących bronić swojej ojczyzny powinny się obawiać i oczekiwać odzewu ze strony zniewolonych?” – oczywiscie TAK!

Dlatego też „agresorzy” wkalkulowali takie niebezpieczenstwo w swoją politykę zagraniczną, polegającą na wciąganiu inne niezaangazowane kraje w swoją brudną grę.

Gdyby rządy mocarstw zachodnich wiedziały, że nie otrzymają wsparcia i solidarności, ze strony innych krajów to ich działania byłyby zdecydowanie inne.

Czy po tym wszystkim co się dzieje na świecie a co starałem się w wielkim skrócie wyjaśnić – jesteśmy zagrożeni i powinniśmy czuć respekt przed swiatowym terroryzmem?

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s