Joe Chal: – “Coraz więcej Australijczykȯw ginie za Islam”!

Joe small pictureJoe Chal vel Chalubowicz

Liczba zabitych Australijczykȯw walczących po stronie islamskiego państwa na Bliskim Wschodzie stale rośnie i przekroczyła już 30 ofiar.

Najnowsze dane pochodzą od momentu, kiedy Australijczycy zaczęli wspierać zbrojne grupy rebeliantȯw ISIS /Isis to – Bogini zdrowia, małżeństwa, i mądrości/ w Syrii a na Twitterze ukazała się notka dżihadystów –“Jak przyłączyć się do kultu śmierci?”.

Na tym portalu, zauważyłem logo News Corp. Australia i napis twierdzący, że mężczyzna, „powrócił” na zasłużony odpoczynek po walkami przy boku ISIS.

Szacuje się, że w tej chwili około 100 obywateli Australii walczy na Bliskim Wschodzie wspomagając rȯżne grupy terrorystyczne w porȯwnaniu do 71 z listopada 2014 roku.

Dzieje się tak pomimo dużego prześladowanie przez organy ścigania, aby zatrzymać tych, którzy chcą wyjechać z kraju w celu przyłączenia się do konfliktu, W tym celu urząd emigracyjny anulował 100 paszportów.

Prokurator generalny George Brandis powiedział mediom /News Corp Australia/, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 15 osȯb od listopadza.

Do ofiar z ostatniego tygodnia dołączył mieszkaniec Melbourne model i DJ, Sharky Jama, który stracił życie na Bliskim Wschodzie.

Foto: Sharky Jama;

Brandis dał do zrozumienia, że Australia powinna zniechęcać „w najostrzejszych słowach” obywateli do podróżowania w niebezpieczne rejony jak: Syrii i Iraku, aby wziąć czynny udział w konflikcie.

„Australijczycy, którzy podróżują do Syrii i Iraku w celu zaangażowania się w konflikt zbrojny wpędzili siebie i nie tylko w poważne niebezpieczeństwo”, powiedział Brandis, ktȯry zarazem wezwał rodziny do zachowania czujności I bycia wyczulonymi na wszelkie objawy i zachowania ich krewnych lub przyjaciȯł, ktȯrzy mogą być zainteresowani przyłączeniem się do konfliktu.

Dodał, że członkowie rodziny i przyjaciele byli i sa najprawdopodobniej pierwszymi, ktȯrzy mogli i mogą wiedzieć i rozpoznawać oznaki radykalizacji osȯb w swoim środowisku i być może znają osoby zachęcające innych do wspomagania konfliktȯw. Na portalu spolecznosciowym ukazała się kilka dni temu notka dżihadystów nazywających siebie Abu al-Bara al-Australi, ktȯrzy potwierdzili, że pomagali niedoszłym terrorystom, w tym z Australii, podróżować do Syrii, przekazując im punkty kontaktowe i środki finansowe w Turcji.

Wystarczyło za pośrednictwem sms-a w serwisie Kik podanego na portalu napisać, że jest się obywatelem Australii.

News Corp Australia rozmawiał również z innym australijskim dżihadystą poprzez Kik, który również powiedział, że walczył razem z ISIS w Syrii.

Mężczyzna ujawnił swoją arabską nazwę Abu Khattab al Australi i powiązania ze stroną Facebooka

https://www.facebook.com/people/Abu-Khattab-Al-Australi/100008870110056

/profil mężczyzny w kominiarce trzymający flagę ISIS z charakterystycznym gestem bojowników kultu śmierci /.

W tym tygodniu premier Australii Tony Abbott zwrȯcił się do Australijczykȯw z apelem aby nie przyłączali się do „kultu śmierci”.

„Mam bardzo proste przesłanie dla każdego, kto rozważa wspomaganie tych grup – NIE!” powiedział premier.

„Oni wyznają kult śmierci i nie jest to żadna religia, to jest po prostu o śmierci i może to być twoja śmierć”.

W artykule tym wykorzystano wypowiedzi politykȯw w australijskich mediach.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s