Joe Chal: – Obietnice przedwyborcze do lamusa?

Joe 1

Joe Chal vel Chalubowicz

swiss bank ve amber gold1

Foto: Frankowicze vs oszukani klienci z banku Amber Gold;

Bronislaw Komorowski przegrał wybory prezydenckie tylko dlatego, że zlekceważył przeciwnika a “szare szeregi” Platformy Obywatelskiej nie wsparły go.

Na początku kampanii wyborczej jeszcze było widać aktywność członkȯw /a raczej elit/ PO ale kiedy zbliżała się ona do finału nie było już entuzjazmu w tym ugrupowaniu i chciałoby się rzec – nastąpiło kompletne załamanie połączone z obojętnością do byłego już prezydenta – nie bez winy jego samego.

Więc kto wspieral Komorowskiego?

Stała sie dziwna rzecz, ponieważ wspierały go elity rȯżnych ugrupowań politycznych z wielkiego wachlarza prawicy i lewicy.

Zwykli członkowie już dawno uciekli z tonącego okrętu i „wojownicy” z PO tak naprawdę czekają i są do dyspozycji ugrupowania, ktȯre chciałoby ich przyjąć a nowe stowarzyszenie jest już na rozbiegu.

Od wielu miesięcy podejmowałem temat, że na scenie politycznej robi sie coraz większa szczelina, ktȯrą powinna pomału wypełnić nowo powstała organizacja polityczna o charakterze konserwatywnym i przebojem wbije się klinem ze swym nowoczesnym i realnym programem.

Być może to szefowie PO postanowili pomału rozluźnić i rozmontować stare, zdegenerowane i zgniłe elementy swoich struktur i albo będą kontynuowali swoje cele odrębnie lub dołączą „resztkami sił” do nowego już bez błedȯw i na podstawach dobrych doświadczeń stowarzyszenia o ile ono zechce ich przyjąć?

„Zwykle tak jest, że nowe zabiera na swȯj pokład rozbitkȯw, ktȯrzy i tak z biegiem czasu się wykruszą”. JC

Hipoteza

„Hipotetycznie można też przypuszczać, że gdyby doszło do zamachu stanu /już po wyborach/ to w takiej sytuacji wszystko pozostałoby bez zmian /jeśli chodzi o politykę zagraniczną naszego kraju/ a najwiekszym beneficjentem „dorzynającym watahę” zostałby marszalka Sejmu RP” JC.

Po wybraniu na prezydenta przedstawiciela PiS-u już na drugi dzień bardzo niekorzystnie zareagowała giełda i dało sie zaobserwować spadki notowań np: bankȯw przekraczające 10 % a polskiej waluty kilka punktȯw na minusie.

Do dnia dzisiejszego na obiecankach i pomysłach Andrzeja Dudy banki straciłły prawie 15 mld zł a jest to dopiero niecały tydzień po wyborach.

Jeśli Prezydent RP opodatkuje banki to tym manewrem rozpocznie proces spowalniania gospodarczego a obcy kapitał zacznie wyprowadzać się z kraju.

Obietnica jaką dał Pan Duda pożyczkobiorcom waluty szwajcarskiej aby im pomȯc w spłacie jest największa niedorzecznością o jakiej kiedykolwiek słyszał finansowy świat.

Żaden rząd nie da nic nikomu. ponieważ rząd nic nie posiada i jeżeli komuś zdecydowano się dać np: 1 Pln tzn, że rząd musi innym zabrać 2 Pln, ponieważ drugą złotȯwką trzeba opłacić cały system biurokracji, ktȯry rozprowadzi ten pierszy 1 zł.

Dlaczego pomagać komuś kto zdecydował się wspierać ekonomię Szwajcarii?

Dlaczego nie wspierać prawdziwych „patriotȯw”, ktȯrzy brali trudniejsze kredyty w bankach polskich i nakręcali ekonomię swego kraju?

A co z kredytami szwajcarskimi obywateli polskich mieszkąjących poza granicą kraju – też należy im udzielić pomocy? A jest ich kilka milionȯw.

Sensownym było zadeklarowanie wsparcia dla wszystkich oszukanych ofiar przez bank Amber Gold i rozliczenie winnych po wyborach, ale tak się nie stało ponieważ obiecanki poparcia pożyczkobiorcȯw ze szwajcarskiego banku to znacznie większy elektorat do zyskania – tym elektoratem pan Duda wygrał wybory.

Jakkolwiek by się stało to Pan Andrzej Duda aby udzielić komukolwiek pomocy finansowej sięgnie do kieszeni zwykłego ciężko pracującego polskiego podatnika.

Jedno jest pewne, że problemy jakie napotka nowy prezydent na swojej drodze będą dla niego wielkim wyzwaniem i nie będzie on w stanie bez skrzywdzenia mas ich zrealizować.

Moim zdanie nastapią dwa zasadnicze zwroty

Poza wyprowadzką obcego kapitału zwiększy się ilość opuszczających Polskę z 50-60 tys /dane z 2014 roku/ i najprawdopodobniej wskaźnik ten przekroczy w tym roku 200 tys.

Napływać do Polski zaczną obcy emigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu do ktȯrych państwo będzie musiało dokładać wiele milionȯw złotych.

„Nie mam nic przeciwko emigracji z krajȯw wysoko rozwiniętych. JC”

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s