Joe Chal: – Janusz Korwin Mikke – geniusz czy pasożyt?

Joe 1Joe Chal vel Chalubowicz

O pokojowym przejściu Polski z socjalizmu do kapitalizmu?

Od dłuższego czasu zadaję sobie pytanie — dlaczego nestor polskiego konserwatyzmu, za jakiego uchodzi Pan Janusz Korwin Mikke nie jest i nigdy nie był zaangażowanym w żaden projekt przedudowy Polski po 1988 roku ?”.

Postaram się rozwinąć ten wątek.

Jak wielu zapewne pamięta w 1988 roku do Polski przybył z USA bogaty finansista George Soros, aby zaproponować władzy PRL-u pokojowe przejście z socjalizmu do kapitalizmu. Nie było w tym nic nowego i dziwnego, ponieważ wcześniej taki projekt został przeprowadzony i wdrożony na Węgrzech.

Kto to jest George Soros i jakie miał zadanie opisałem wcześniej w moim artykule pt.: – Kto jest odpowiedzialny za bezrobocie w Polsce?

Oto link;

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/692896,joe-chal—kto-jest-odpowiedzialny-za-bezrobocie-w-polsce.html

Poprzez fundację Batorego, którą tworzy Soros wspólnie z Jefrejem Sachsem a która posłużyła im jako odskocznia wszelkich działań przeobrażeniowych w Polsce, /Polacy mylnie uważają, że stowarzyszenie to było utworzone przez polonię amerykanską/.

Sachs spotyka sie z Polsce z gen. Jaruzelskim i Messnerem, którzy rekomendują „najlepsze umysły i autorytety” /jak na tamte czasy/, ale niestety nie są to właściwi ludzie, ponieważ ani: Geremek, Kuroń, Michnik i inni nie mają zielonego pojęcia o ekonomii a tym bardziej o kapitaliźmie. Więc w ciemno wspólnie i w pośpiechu tworzą plan prywatyzacji Polski na podstawie opisanego w książce Sorosa „Underlining Democracy” szablonu /nie wiem, dlaczego tlumaczonej – koniec z nedza?/ zwany później planem Balcerowicza i już w grudniu 1988 otwierają się drzwi do prywatyzacji, czyli „grabieży Polski” na podstawie ustawy Wilczka / link;

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_Wilczka

/Przypomnę tylko, że ta ustawa to nic innego jak powtórzenie już istniejącej ustawy z 1934 roku/.

Szukałem wszędzie, gdzie tylko mogłem, aby dowiedzieć się: „Dlaczego w tym projekcie nie było żadnej wzmianki o zaproponowaniu Panu Januszowi Korwinowi Mikke jako „autorytetowi konseerwatyzmu” funkcji koordynatora działań przeobrażeniowych, czlowieka znającego się /jak sam mówi/ »jak nikt inny na konserwatyzmie«?

Ktoś zapewne spyta „Co konserwatyzm ma wspólnego z kapitalizmem”?

Otóż, konserwatyzm to ideologia na której bazuje kapitalizm.

Przez długie lata obserwuję działania Pana Korwina Mikke i nawet startowałem jako bezpartyjny i niezależny kandydat do senatu na Senatora RP z jego parti Nowej Prawicy /media oceniły, że uzyskałem dość dobry wynik wyborczy/.

Wielokrotnie /wytykałem – może zbyt ostro powiedziane/ ale podpowiadałem, że prawdziwy konserwatysta musi się otaczać ludzmi businessu, musi mieć kontakty z przedsiebiorcami i być blisko bogatej części społeczeństwa ‘finansjery”, a nie jak to czyni pan Janusz otaczając się „młodymi ludzmi z wiatrem w kieszeni”.

Moim zdaniem wykorzystuje on młode i niedoświadczone pokolenie w celu budowania swego elektoratu bałamucąc przy tym polska mlodzież.

Teorie, jakie on lansuje są na pozor logiczne, ale wprowadzone w życie doprowadziłyby do najgorszej ery najczarniejszego kapitalizmu z XIX wieku do którego już nie ma powrotu.

Prawie wszystkie kraje świata opowiedziały się za prowadzeniem polityki z uwzględnieniem wszystkich grup społecznych a pozbawianie najsłabszych prawa do egzystencji /socjalu/ co sugeruje pan Korwin nie może być zaakceptowane.

Dlaczego więc Pan Janusz Korwin Mikke jako niereformowalny ideolog i polityk konserwatywny stara się dotrzeć do ludzi młodych /zwykle zbuntowanych/ w większości bez grosza przy duszy a przedsiębiorcy do których powinien on adresować swoje słowa po prostu go ignorują?.

Więc kim jest człowiek, który nie potrafi sam wdrożyć swoich ideałów i nie stara się zainteresować nimi ludzi z kapitałem, a gdy rząd szuka ekspertów z jego dziedziny to nie jest on nigdy brany pod uwagę?

„Nie znam ani jednego bogatego człowieka, który nie chciałby się jeszcze bardziej wzbogacić!„

Konserwatywna utopia!!!

Według mojej opinii pan Korwin wcale nie chce wprowadzić żadnych zmian systemowych a tylko egzystuje sobie na tym, co dotychczas osiagnął i lansuje.

Moim zdaniem Pan Janusz Korwin Mikke wykorzystując zagmatwaną politykę polską stworzył sobie wygodny sposób do prywatnego życia kosztem innych i tylko dba o to, aby utrzymać się na jednym i tym samym szczeblu, mogąc od czasu do czasu awansować, ale tylko o jeden szczebel do góry a jeśli wspina się zbyt szybko to prawie natychmiast demoluje i odcina sobie wspinaczkę /ponieważ nastąpiłaby automatyczna weryfikacja jego poglądów/ i nie dopuszcza do sytuacji aby mógł spaść więcej niż o jeden szczebl, bo to uniemozliwiłoby jemu powrót na poprzednią pozycję.

Pan Mikke stworzył wiele partii ale nigdy nie dzielił sie stołkiem z nikom a jeśli już demokracja zawitała tam /co się zdarzało od czasu do czasu/ to tylko po to aby zdetronizować „KRULA”.

Jeśli Pan JKM nie zgadza się z tym, co napisałem to bardzo chętnie zmierzę się z nim w otwartym dialogu na antenie TV.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Joe Chal: – Janusz Korwin Mikke – geniusz czy pasożyt?

  1. Pingback: Czy George W. Bush ma krew na rękach własnych rodaków? | ZYGFRYD GDECZYK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s