Joe Chal: – Czy Grecji grozi upadłość?

Joe 1

Joe Chal vel Chalubowicz

Euro1

Artykuł ten jest moją prywatną refleksją i moim spojrzeniem na problem Grecji!

Mam wielu greckich przyjaciół i nawet o mały włos a zostałbym przyszytym do Greczynki, dlatego mogę powiedzieć, że znam tych ludzi, ponieważ przebywałem wśród nich nie będąc jednym z nich i bardzo szanuję tą nację jako Naród”. Joe Chal

Czy Grecji, która nie chce lub nie może spłacać zaciągniętych długów grozi jakaś wielka katastrofa?

Otóż jeżeli rozpatrywać to z punktu widzenia Angela Merkel, która powiedziała, że każdy kraj należący do UE musi jednego dnia stracić swoją suwerenność a co za tym idzie wszystkie dobra które obywatele nazywali „NASZE” staną się własnością wspónoty europejskiej.

W zjednoczonej Europie są olbrzymie dysproporcje między krajami i jak dotąd nie widać, aby się one niwelowały.

Niemcy uzurpują sobie prawo do kierowania całą wspolnotą co jest nie do przyjęcia.

Środki finansowe udzielone na pomoc przez UE jakiemukolwiek krajowi są powiązane z przedsiebiorstwami niemieckimi, które połykaja wszystkie dotacje, benefity i narodowe pożyczki.

Co zrobiła Grecja?

Grecja otrzymując zwrotną pomoc finansową doskonale wiedziała, że prędzej czy później straci niezależność i cały majątek przejdzie na rzecz UE, więc cwani Grecy uprzedzając ten fakt roztrfonili to, co dostali.

Pragnę zauważyć, że nie da się porównać żadnych swiadczeń, jakie otrzymują obywatele Grecji do tych np. w Polsce, ponieważ są one znacznie wyższe na Bałkanach.

Populacja Grekow na świecie.

Grecy to naród najbardziej rozsypany po całym swiecie i jest bardzo trudno ocenić ilu tak naprawdę mieszka ich poza granicami swego kraju. Mozna zapytać inaczej„Ilu Greków mieszkających w USA, UK czy Australii uważa siebie za GREKA?” lub też można skorzystać ze statystyk wszystkich krajów a okaże się, że te dwie liczby znacznie odbiegną od siebie.

Grecy mają bardzo silny związek ze swoją ojczyzną, podobnie jak Polacy.

W Grecji mieszka 11 mln ludzi a poza granicami ponad 20 mln. Ten fakt jest bardzo istotny, ponieważ wpływ środków finansowych, który tam się dokonuje pozostanie niezmienny i UE nie będzie mogła nic z tego uczknąć, bo to są pieniądze wypracowane przez wielką rzeszę emigrantów nie mieszkajacych na stałe w Grecji /chociazby świadczenia emerytalne zdobyte na zachodzie/.

Gdzie mieszkają Grecy?

W USA ponad 3 mln, Cypr niecale 700 tys., UK blisko 500 tys. tak samo w Niemczech i Australii. Dle ciekawosci podam, że w Polsce jest ich niecałe 4 tys. Dane mogą nieco rożnić się od tych podanych w wikipedii, ponieważ korzystałem ze źródeł rządowych

Gdyby UE podjęła probę blokady Grecji /w co wątpie/ to wielu turystów starałoby się tam mimo wszystko wypoczywać jako „Raju Adama i Ewy”. Co może byc bardziej fantazyjne i fascynujące od „podróży do miejsc zakazanych” – czyż sama myśl o tym nie staje się podniecająca?

„Prywatnie powiem, że kiedyś moja była gierlfrend Caterine ciągała mnie w piątki po różnych klubach w Sydney /Greeks Clubs/ abym mógł zatańczyć regionalne tańce czy aby posłuchać greckiej muzyki i były to niezapomniane chwile”.

Produkcja Grecji

To przede wszystkim oliwki i olej „vergin oli” z pierwszego tłoczenia – produkcaja wacha się na poziomie 500 tys. ton i jest sprzedawany na całym świecie.

Miód i kit pszczeli, słynne nalewki alkoholowe jak: OUZO /przypominające w smaku koper zalany spirytusem a po dodaniu odrobiny wody napój ten zmienia kolor na snieżno-biały/, znakomite sery: /Feta, Anthotyros/, wyroby mięsne /wędliny: Apaki z Krety, kiełbaski Loukaniko z mięsa wiepszowego z dodatkiem skórek od pomarańczy i kopru /fennel/.

Wpływy z eksportu trafiają bezpośrednio do producenta, który zwykle mieszka poza granicami.

Największa sieć handlowa wielkich sklepów warzywnych na świecie należy do Greków.

Czy Grecja powinna bać się jakichkolwiek restrykcji ze strony UE?

Grecja była jest i będzie niezależnym państwem i nikt nie zniewoli jej i nie jest w stanie zmusić do żadnego poddaństwa na rzecz zobowiazań, jakie w stosunku do UE. Kraj ten uprzedzając to co się stanie zabrał to co pozostałe kraje stracą i oddadzą za darmo.

Unia może jedynie zastraszać ten kraj, ale nie może zmusić do spłaty czegokolwiek. Zablokowanie granicy może nastąpić, ale tylko tej lądowej, ale nic to nie da, ponieważ Grecja korzysta z transportu morskiego i lotniczego, więc blokada tak wielkiego obszaru wydaje sie niemożliwa i byłaby bardzo kosztowna.

Od autora;

Moim zdaniem Grecja nie spłaci swoich zobowiązań finansowych, ponieważ nie jest w stanie tego uczynić i najprawdopodobniej nie opuści UE w referendum a na unijne problemy każdy z Greków machnie ręką i uśmiechając się wzniesie toast znakomitym rodzimim winem Mavrodafni zatańczy Greka Zorbę wypinając się przy tym z ironią na całą unię, ale za to w rytm muzyki!.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Joe Chal: – Czy Grecji grozi upadłość?

  1. Anka pisze:

    Obserwacja tak wnikliwa,zapisana językiem prostym,w którym wartością jest życie Greków tak,jak ono wygląda naprawdę Dziękuję,że mogłam przeczytać Pana opinię.To pomaga lepiej zrozumieć,ocenić sytuację Ludzi,kraju,który tak kochają i walczą o jego dobro.Mnie szczególnie te zdania’ Pana,’Grecja była jest i będzie niezależnym państwem i nikt nie zniewoli jej i nie jest w stanie zmusić do żadnego poddaństwa na rzecz zobowiazań, jakie w stosunku do UE. Kraj ten uprzedzając to co się stanie zabrał to co pozostałe kraje stracą i oddadzą za darmo.”dodały wartości siły Narodu.

  2. Brawo za artykuł. Jeśli jest to osobista refleksja, to chylę przed nią głowę i zgadzam się z nią stu procentowo, chyba dlatego iż do podobnych przemyśleń i ja doszedłem, obserwując tylko to co się dzieje. Dodam tylko, iż już kilkakrotnie pisałem o propagandzie kryzysu jaki rzekomo dotknał Grecję. Wg propagandy, czyli kłamstwa, Polska jest zieloną wyspą. Ostatnio dużo się słyszy że Greccy emeryci narzekają iż nie mogą wybrać z kont więcej jak 120 Euro tygodniowo, co daje kwotę ponad 500 Euro miesięcznie. Większość polskich emerytów może tylko pomarzyć o takiej kwocie. Jak więc ma się zielona wyspa do Grecji? EU, a więc Niemcy, zmuszają całą resztę państw, do zaciskania pasa. Odbywa się to jednak nie kosztem najbogatszych, ale tych najbiedniejszych. Grecy więc pokazują Unii środkowy palec, i mają całkowitą rację.W Polsce, Tusk i jego mafia, poddańczo wypieli zadki, po to, by Polacy byli tylko w nie dymani. Wzorem Greków, Polacy także powinni pokazać Unii środkowy palec.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s