Joe Chal: – Hakerzy przejęli baterie rakiet Bundeswehry!

Joe 1

Joe Chal vel Chalubowicz

Foto: Rakieta Patriot po odpaleniu;

Niemieckia bateria pocisków przeciwlotniczych Patriot stacjonujących w Turcji została przejęta na krótki okres czasu przez hakerów, jak podały we wtorek media.

Atak hakerów, był skierowany na baterię przeciwlotniczych rakiet „Patriot” stacjonujacą w pobliżu granicy z Syrią.

Przypomnę tylko, że pociski te to broń amerykańskiej produkcji zakupiona m/innymi przez Bundeswehre a rozmieszczona została tam w celu ochrony Turcji jako sojusznika Nato.

Według wojskowego magazynu służby cywilnej, obsługa baterii, a raczej system naprowadzania rakiet otrzymywał przez krótki okres czasu niewyjaśnione elektroniczne polecenia do „odpalenia rakiet”. Jak dotąd nie udało się wyjaśnić skąd te rozkazy zostały wydane i przez kogo.

Magazyn spekuluje, że cały system rakietowy posiada dwa słabe punkty, które mogłyby zostać wykorzystane przez hakerów.

Jednym z takich słabości jest „Bezposredni operacyjny czujnik odpalania” (SSI), który wymienia informacje w czasie rzeczywistym pomiędzy wyrzutniami rakiet a systemem kontroli.

Drugi słaby punkt to układ komputerowy, który steruje kierunkiem i naprowadzaniem tych rakiet.

Hakerzy mogli włamać się i uzyskać dostep do systemu na dwa sposoby, poprzez przejęcie funkcjonowania systemu rakietowego i w celu skopiowania danych z niego.

Pociski Patriot są na wyposażeniu armii USA od 1984 roku i po raz pierwszy zostały użyte w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej w 1991 roku.

Dziwi mnie, że /jak dotad/ specjalisci z NATO nie podjęli żadnych działań zabezpieczających cały ten system i jego program tak, aby nie było możliwosci włamania się do niego.

Jak podaje kuwejcka gazeta Al Rai, Rosja przekazała niedawno Syrii znacznie lepsze rakiety przeciwlotnicze S 300, które zdecydowanie przewyższają pod każdym względem stare „made in USA patrioty”.

Od autora;

Moim zdaniem hakerzy chcieli się tylko włamać do tego systemu aby dać znać, że system przeciwlotniczy NATO jest bezużyteczny i przestarzały. Fakt ten powinien zapalić w mózgach szefów obrony USA nie tylko czerwone światło, ale również powinny się włączyć najgłośniejsze syreny alarmowe.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s