Joe Chal: – Twórca filmu o „Drakuli” stracił swoją głowę!

Joe 1

Joe Chal vel Chalubowicz

Nieznani złodzieje ukradli głowę śp. Friedricha Wilhelma Murnau – ikony filmowej i reżysera z wczesntch lat 20-tych ubiegłego stulecia „Dracula” /adaptacji Nosferatu/, z jego grobu w pobliżu Berlina.

Naczelnik cmentarza w Stahnsdorf niedaleko Berlina, Olaf Ihlefeldt, który odkrył podczas jego obchodu terenu cmentarnego włamanie się do grobowca w poniedziałek rano, powiedział, że przestępstwo to jest „skandalem” i w głowie się nie mieści „aby okraść zmarłego z jego godności”.

Ihlefeldt był oszołomiony, kiedy znalazl pod numerem mauzoleum 22 otwartą blaszaną trumnę a w niej zwłoki bez głowy, ale zdołał on ocenić największe uszkodzenia w tym grobowcu.

„Zwłoki nie były w rozkładzie”

Foto: Pomnik śp. Friedricha Wilhelma Murnau

Ponieważ ciało przed umieszczeniem do metalowej trumny zostało zabalsamowane, po jego tragicznej śmierci w 1931 w wypadku samochodowym w USA.

W następnym roku /1932/ jego szczątki zostały przetransportowane do Niemiec w celu dokonania oficjalnego pochówku w Stahnsdorf w południowo-zachodniej części cmentarza (Südwestkirchhof).

Ihlefeldt powiedział, że kiedy sie zetknał z nieboszczykiem to w jego opinii ciało nie wygląda szczególnie dobrze, ale nie było w stanie rozkładu.

Naczelnik cmentarza został zobligowany do regularnego sprawdzania stanu trumien, aby wcześnie zapobiec jakimś niespodziankom, któych nie było od czasu 1970 roku, kiedy nastapiło uszkodzenie grobu.

Wcześniej, kiedy sprawdzano zwłoki Murnau to nadal były one rozpoznawalne i miały swoje włosy i zęby – choć wydaje się, że mogłyby być łatwo usunięte ze szkieletu, powiedział Ihlefeldt.

Prowadzący śledztwo w tej sprawie inspektor Policji powiedział, że nie było pozostawionych przez złodzieji żadnych sladów i nie wyjaśniono motywów ich działania.

„Nie mam pojęcia, co to za ludzie /złodzieje/ tutaj byli”, powiedział opiekun tego obiektu.

Policja skierowała apel do wszystkich świadków tego bestialskiego zbeszczeszczenia zwłok, aby zgłaszały się osoby, które były w tych dniach na tym cmentarzu i mogły coś widziec lub wiedzieć, ponieważ jest to jedyne co może policja zrobić w tej chwili w celu wyjaśnienia tego przestępstwa.

Prawdziwa ikona starych filmów grozy

Mauzoleum Murnau od dawna jest miejscem pielgrzymek dla fanów słynnego reżysera filmowego i jego fantastycznego dzieła pracy.

Zasłynął on w 1920 przede wszystkim filmem z 1922 roku „Nosferatu” w „symfonii grozy”, jednego z najbardziej znanych dzieł, które były wyprodukowane w Niemczech w okresie międzywojennym.

Foto: Kadr z filmu „Nosferatu” i niemiecki aktor Max Schreck

Luźna adaptacja Brama Stokera autora noweli Dracula z 1897 w postać którą wcielił się niemiecki aktor Max Schreck, wyróżnia się jako jeden z pierwszych filmów z gatunku horroru, ze specyficznym stylem kręcenia kamerą. To właśnie spowodowało, że grupa fanów stale rośnie.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s