Joe Chal: – Nowoczesna pl czy ugrupowanie Kukiza?

Joe 1

Joe Chal vel Chalubowicz

Nie będę dużo pisał o PiS-ie, ponieważ jest to partia od wielu lat utrzymująca się na wierzchołku tabeli, mając swoją renomę i zapewne odegra dość znaczną rolę w wyborach do parlamentu polskiego w nadchodzących wyborach.

Jesli PiS wygra wybory to mimo wielu staran, pustym nawoływaniu do patriotyzmu i biciu się w pierś – to właśnie kler zdominuje życie społeczno polityczne naszego kraju a ludziom zacznie się żyć gorzej, ponieważ Kosciół katolicki „żeruje najlepiej na biedocie” /przyklad odchodzenia od Kościoła w krajach wysoko rozwiniętych USA. Kanada i inne/.

„Tak nawiasem mówiąc Kosciół katolicki przez swoje transformacjeprzestał pełnić rolę do jakiej został stworzony a penetracja „iluminatów” , która trwa już od wieków całkowicie oderwała go od wiernych”.

PiS pokazał już we wcześniejszym liderowaniu, że nie jest w stanie dobrze rządzić, ponieważ dobre rządy wymagają elastyczności, poświęceń i wielu wyrzeczeń, szczególnie dla takiego kraju i sytuacji w jakiej znalazła się Polska.

Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wpływ silnej opozycji, która poprzez naciski zmusiłaby partie pana Jaroslawa Kaczyńskiego do ogromnego ale potrzebnego wysiłku a w ten sposób możnaby sprawdzić realną siłę rządzenia krajem i pokazania obywatelom jaka jest jakośćci sprawowania wladzy /to nie powinno być postrzegane jako atak na PiS, a jako challenge w osiaganiu lepszych standardów. Tak się dzieje na całym świecie w normalnych krajach i często mimo większości w parlamencie nieudolny rząd musi odejść.

PiS jak wynika z doświadczeń opierał się i dalej stawia na słabych doradcach i jeszcze gorszych fachowcach a jeżeli jużma jakiegoś dobrego to nie docenia jego.

Zgrzyty w „marriage-u” między Kaczyńskim a koalicjantami Giertych-Lepper zdemaskowały tego pierwszego jako nieudolnego premiera dołując jego ugrupowanie.

Jeśli chodzi o nowoczesna pl i stowarzyszenie „Kukiza” to sytuacja jest podobna i już na samym poczatku chciałoby się zadać pytanie:

„Panowie z czym i z kim po władzę?”

/ Na listach wyborczych muszą być jakieś znane nazwiska i autorytety / pana Balcerowicza nie wliczam jako kandydata/.

Jeśli Pan Kukis chce zrobić rewoltę to tutaj raczej przydaliby się rezerwiści z armii i nie jest ważne czy są oni znani czy nie, ale rewolucji w sejmie drogą pokojową bez znanych nazwisk niestety nie da się zrobić, ponieważ tacy nie dostaną się tam.

Samo nazwisko „Kukiz” może nieco zwiększyć szanse niektórym „politykom”, ale nie będzie to wystarczające aby nieznani kandydaci mogli się przebić i dostać do parlamentu a on sam niewiele będzie mógł zdziałać i prawdopodobnie zrezygnuje z funkcji posła bardzo szybko.

Samo wprowadzenie Jednomandatowych Okregów Wyborczych niewiela da a jak mi wiadomo niewielu od pana Kukiza dobrze rozumie YOW-Y a już napewno nie wie jakie są podstawowe różnice miedzy nimi w różnych krajach, jak np: Australia vs Wielka Brytania.

Nawet Panu Kukizowi z poparciem ponad 20 % / jak wynika z sondaży/ może nie dać miejsca w parlamencie, jeśli jego ugrupowanie nie osiągnie progu wyborczego?

Podejrzewam, że PO zdobędzie grubo ponad 18 % głosów a nowoczesna pl, która może być „czarnym koniem” z 12 % wesprze obecnie rządzącą partię.

Jeśli PO chce poważnie myślec o nawiązaniu jakiejś walki w nadchodzących wyborach musi jak najszybciej uformować swoje szyki silne i przede wszystkim zmienić lidera.

Pani Kopacz jest słabym politykiem i tylko szkodzi nie tyle swojej partii PO ale Polsce a przy okazji ma ona zły wplyw na polski wizerunek w Europie i na świecie.

Jest rzeczą absolutnie zrozumiałą, że wszelkie zmiany ustrojowe w państwie zwykle przebiegają pomału i są często niezauważalne przez społeczeństwo.

Od autora

„Nagłych zmian czy zwrotów w Polityce nie da sie zrobić a jeżeli ktoś parłby do wielkich zmian to odbije się to działanie na zasadzie ”korby w starym Lanz Bulldog-u” często unieszkodliwiając traktorzystę!

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s