Joe Chal: – MON użyje swoich sił do wydobycia złotego pociągu!

Joe 1Joe Chal vel Chalubowicz

Rzecznik MON-u powiedział we wtorek, że zostanie  rozmieszczone wojsko w rejonie poszukiwań domniemanego złota nazistów, który wywołał w ostatnich kilku tygodniach globalną fascynację po tym jak dwóch anonimowych poszukiwaczy skarbów stwierdzili, że znają miejsce zasypanego składu pociagu z okresu II wojny światowej.

„Minister obrony postanowił wysłać sprzęt techniczny w celu przeszukania okolicy i ustalenia, czy pociąg faktycznie istnieje,” powiedział rzecznik MON Jacek Sonta mediom.

„Armia już rozpoczęła swoje działania na wniosek władz regionu”, dodał.

W poniedziałek wojewoda południowo-zachodniej części Dolnego Śląska Tomasz Smolarz, powiedział, że ” nie sposób stwierdzić, że takie znalezisko w ogóle istnieje w miejscu wskazanym na podstawie dokumentów, które zostały złożone”.

Kilka dni wcześniej jeden z wyższych urzędników ministerstwa kultury powiedział, że jest „więcej niż 99 procent pewien”, iż pancerny wagon kolejowy został zlokalizowany na podstawie zdjęć naziemnych radarów penetrujących.

Ale według Smolarza, żadne takie zdjęcia nie zostało przekazane władzom, które jemu podlegają.

Policja zablokowała w poniedziałek domniemane położenia pociągu wzdłuż ruchliwego odcinka torów kolejowych w celu uniknięcia niepotrzebnych nieszczęśliwych wypadków na szynach kolejowych przez ciekawskich.

Polska organizacja pozarządowa złożyła w poniedziałek skargę do prokuratury przeciwko Piotrowi Żuchowskiemu, sekretarzowi stanu w ministerstwie kultury oskarzając go o bezpodstawne marnowanie środków publicznych w celu zabezpieczeniu danego obszaru i nieuzasadnionych twierdzeń o istnieniu domiemanego pociagu.

Globalne media są podniecone do granic wytrzymałości perspektywą odkrycia wagonów pełnych klejnotów i złota skradzionego przez nazistów- jak to wynika z informacji podanych przez dwu mężczyzn – Niemca i Polaka, którzy twierdzą, że znalazli pociąg pancerny zawierający kosztowności, metale szlachetne i materiały przemysłowe.

Światowego Kongresu Żydów wydał oświadczenie, że wszelkie kosztowności należały kiedyś do ofiar Holokaustu i powinny być zwrócone do ich prawowitych właścicieli lub spadkobierców.

Żuchowski stwierdził także, że  osoba ujawniła lokalizację pociagu będąc na łożu śmierci i to miedzy innymi właśnie oa był zaangażowanym w ukrycie pociągu, który wchodzi w skład kilkunastu wagonów o łącznej długości przekraczającej 100 metrów długości.

Pogłoski o dwóch specjalnych pociągach nazistowskich, które miały zniknąć wiosną 1945 roku, pod koniec II wojny światowej, były w obiegu od lat, zdobywając wyobraźnię niezliczonych mas poszukiwaczy skarbów.

Rejon Wałbrzycha łączy ogromna sieć tajnych podziemnych tuneli – w tym wokół Zamku Książ. Jak mówi legenda  „Niemcy /hitlerowcy/ zbudowali je po to aby Trzecia Rzesza mogła ukryću zagrabione skarby”.

Piotr Koper i Andreas Richter – bo tak brzmią nazwiska odkrywców, oświadczyli dziś, że pociąg ze skarbrm nie jest w żadnym tunelu a został zakopany i nie jest zaminowany.

Od autora

Osobiście wierzę w prawdopodbieństwo istnienia ukrytego pociągu, ale Armia Radziecka miała zbyt dużo czasu aby spenetrować prawie cały teren podległy sobie po podziale Europy na wschód i zachód po II wojnie światowej a metody wydobywania w sposób bestialski informacji od niemieckich jeńców wojennych i cywili stosowane przez rosyjskie NKWD a poźniej od 1954 roku KGB nie miały sobie równych w historii świata.

Jeśli istnieje ten eszelon to moim zdaniem znajdowacć się mogą tam również niebezpieczne ładunki czy materiały, ale zdecydowana wiekszość z nich po tylu latach mogła przestać być groźna co nie oznacza wcale, że nie należy wziąć takiej możliwosci pod uwagę.

Wielu jenców wojennych zaangażowanych przy pracach kompleksu Rise nigdy nie wróciło po wojnie do swych domów i istnieje domiemanie, że ich zwloki zostały gdzieś ukryte przed odpowiedzialnością Niemców za zbrodnie i mogą one tam rownież spoczywać.

Zanim skład ten zostanie odkopany żołnierzy czeka ogromna ilość niewiadomych, które muszą rozważyć aby uniknąć niebezpieczeństwa i niepotrzebnych gorzkich niespodzianek.

Z mojej strony wypada tylko życzyć powodzenia w akcji i aby „ZŁOTO”, które znajdą zasiliło skarb polskiego państwa!

Joe Chal

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, Przygoda, tragedia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s