Joe Chal: – Okradali kościoły aby wspierać Dżihad!

Joe small picture

Gang  z Kolonii, Niemcy okradał kościoły i szkoły a pieniądze trafiały potem do bojowników  ISIS.

We wtorek przed sądem w Kolonii stanęło ośmiu młodych mężczyzn oskarżonych o okradanie kościołów i szkół i finansowanie wojny religijnej w Syrii.

Kiedy włamywali się do kościołów okradali: skrzynki  z datkami, krzyże i inne przedmioty sakralne używane podczas nabożeństw i czci religijnej, twierdzili.prokuratorzy.

Ze szkół złodzieje zabierali: laptopy, pieniądze i karty pieniężne, które potem wykorzystywali do finansowania dżihadystów w syryjskiej wojnie domowej, powiedziała  główna prokurator Nadja Gudermann.

Foto: Nabożeństwo odprawiane w ograbionym kościele;

Zwiększono środki bezpieczeństwa wokół sądu w Kolonii, gdy oskarżonych przywieziono z aresztu policyjnego na rozprawę.

Oszacowano, że między 2011-14 rokiem łupem włamywaczy padły przedmioty o wartości nie mniejszej niż 19 tys euro. Może się to wydawać małą sumą w porównaniu ze zniszczeniami jakie zostały dokonane podczas włamań.

Ile pieniędzy faktycznie przekazano bojownikom w Syrii nie udało się ustalić w śledztwie – może sędziowie to zweryfikują podczas procesu sądowego.

Jak twierdzą prokuratorzy centralną postacią w gangu był Marokańczyk, który uploaded video do serwisu YouTube zachęcające muzułmanów do walki i poszukiwanie Izydy.

IZYDA

„Bogini o nieznanym w istocie pochodzeniu w mitologii egipskiej bogini płodności, opiekunka rodzin. W okresie rzymskim uważana za jedno z wcieleń Wielkiej Macierzy. Przypuszczalnie kult jej wywodził się z Iseum – miasta w XII nomie Dolnego Egiptu. W mitach egipskich występowała jako córka bogini Nut i boga Geba, siostra NeftydySeta i Ozyrysa, a zarazem małżonka tego ostatniego. Kiedy Set zabił Ozyrysa, Izyda odnalazła jego poćwiartowane ciało i wraz z Neftydą przywróciła męża do życia. Poślubiła swojego brata Ozyrysa, była matką Horusa. Zaopiekowała się małym Anubisem (synem Ozyrysa i Neftydy), gdy Neftyda (żona Seta) porzuciła synka ze strachu przed mężem. Wszędzie jest ukazywana jako najlepsza Matka, wcielenie dobroci. Wraz z bratem i synem należała do naczelnej triady bóstw Egiptu”

PS;/ Matka Boska jest również zaliczana jako – Bogurodzica Izyda.

Prokuratorzy twierdzą, że 26-letni Marokańczyk udał się do Syrii, gdzie został przeszkolony w obozie wojskowym.

Trzej z nich są również oskarżeni o wspieranie zagranicznej organizacji terrorystycznej i czeka ich następny proces sądowy w Düsseldorfie.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Prawo, Religia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s