Joe Chal: – Niemcy wydadzą w tym roku 16 mld Euro na uchodzów!

Joe 1

Joe Chal vel Chalubowicz

Uchodźcy będą kosztować 16 mld Euro a na taki wydatek władze miast i landy nie są przygotowane.

Utrzymujący się masowy napływ uchodźców do Niemiec może kosztować miasta i gminy tego kraju więcej niż 16 mld Euro, znacznie przekraczając fundusze, które do tej pory zostały na ten cel przydzielone, czytamy w raporcie opublikowanym w czwartek.

Raport, przedstawiony przez Stowarzyszenie niemieckich miast, pokazał, że łączna oficjalna liczba 500 tys nowo przybyłych będzie kosztować ogólnie 7 mld Euro, ale szacuje się, ze ta liczba nieoficjalnie wynosi 1,2 miliona uchodźców i przekroczy koszt 16 mld Euro.

Jest to suma o 5,5 mld Euro więcej niż wcześniej obiecała samorządom kanclerz Angeli Merkel z funduszy federalnych, powiedział dziennikarzom w Berlinie szef stowarzyszenia finansowego.

Merkel obiecała 670 Euro miesięcznie na każdego nowo przybyłego uchodźcę w 16 landach.

Ale pojawił się jeden wielki problem, ponieważ nie ma właściwego sposobu czy klucza w jaki sposób miałaby się odbywać dystrybucja tych środków finansowych pomiędzy uchodźcami.

Wielu z nich nie posiada żadnych dokumentów i jest możliwe, że wielu uchodźców będzie się starała wykiwać system rozdzielnictwa pieniędzy.

Landy muszą zgodzić się na „przejrzysty, proces” dla ogólnonarodowej dystrybucji federalnej gotówki, nalegał dyrektor generalny stowarzyszenia miast niemieckich Stephan Articus.

Dodał on także, że koszty około 1000 Euro miesięcznie dla każdego uchodźcy byłyby bardziej prawdopodobne i że państwo powinno wygospodarować dodatkowe 300 Euro na różne opłaty.

Jak widać rząd federalny Niemiec nie wie dokładnie jakie koszty poniesie bo korzyści z tej imigracji najprawdopodobniej będą żadne

Jestem przekonanym, że Angela Merkel sięgnie po fundusze z UE.

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Religia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s