Joe Chal: – Niemieckie prawo azylu otwartym oknem dla uchodźców!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Niemiecka ustawa o azylu jest tak skonstruowana, że zwabia uchodźców do Europy i wymaga zmiany, powiedział w środę komisarz UE Günther Oettinger.

Dodając zarazem, że „Niemieckie prawo azylu działa jak magnes dla uchodźców” a w dłuższej perspektywie liczba imigrantów będzie się zmieniała w zależności od zastosowania różnych zachęt.

„Zmiana konstytucji byłaby konieczna w celu ustalenia nowych zasad w dziedzinie udzielania azylu”, powiedział komisarz. „Tak długo, jak nie zostanie to zrobione, jest tylko jedno wyjście. – Prosić o pomoc Turcję i inne państwa, ale to będzie kosztowało wiele miliardów euro”.

Sama Unia Europejska może tylko w ograniczonym zakresie udzielić finansowej pomocy dla uchodźców”, powiedział Oettinger, tłumacząc jednocześnie, że budżet UE nie pozwala na więcej.

Foto: Imigranci w Niemczech rozlokowywani gdzie tylko się da;

W celu lepszego przekierunkowania migracji w Europy, komisarz do gospodarki cyfrowej zaleca większe zabezpieczenie granic Europy.

„Potrzebujemy sprawnie zorganizowanego systemu kontroli granicznej w Europie”.

„Musimy postawić 5000 strażników granicznych zamiast 500”.

Kryzys spowodowany nadmierną ilością uchodźców powinien być tematem dyskusji w Bundestagu (niemieckiego parlamentu) w tym tygodniu w ramach debaty budżetowej.

Wielu polityków niemieckich /i nie tylko/ oczekuje, że przemówienie kanclerz Angeli Merkel po upokorzeniu jej na konferencji Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CSU), gdzie minister Bawarii Horst Seehofer ostro i publicznie zrugał Merkel za jej stanowisko w sprawie uchodźców.

Seehofer, który jest w CSU członkiem koalicji rządowej kategorycznie zarządał, aby została ustanowiona górna granica liczby uchodźców, którą Niemcy są gotowi zaakceptować a z taką propozycję drzuca Merkel.

Członkowie Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) także wzywają do tego, tłumacząc to tym, że „Niemcy tracą swą przestrzeń życiową” spowodowaną najazdem wielu tysiące uchodźców każdego dnia.

Minister d/s Rodziny Manuela Schwesig (SPD) powiedziała, że Niemcy nie są w stanie przyjmować codziennie tylu tysiecy obcokrajowców w takim tempie, jaki następuje od wielu miesięcy”.

Zaalarmowała jednocześnie, że „Niemcy praktycznie przekroczyły swoje zdolności do nakarmienia i przydzielenia mieszkań dla większej ilości przybywających imigrantów”.

Z policyjnego raportu wynika, że Niemcy przyjęły tylko w samym listopadzie tego roku ponad 180 tys uchodzców a liczba wszystkich przybyłych i zarejestrowanych w 2015 roku grubo przekroczy 1 mln.

W artykule wykorzystano:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/12016544/German-asylum-system-is-a-magnet-for-refugees-and-cause-of-crisis-says-German-EU-commissioner.html

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Prawo, tragedia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s