Joe Chal: – Czy Żydzi faktycznie godzą się na wznowienie druku „Mein Kampf”?

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

W środę Centralna Rada Żydów w Niemczech wypowiedziała się na temat planowanego na styczeń druku nowej wersji „Mein Kampf”  Adolfa Hitlera.

Z oświadczenia wynika,  że nie sprzeciwiają się oni opublikowaniu tej „naukowej” wersji książki, która będzie w sprzedaży już w styczniu 2016 roku.

„Wiedza o ‘Mein Kampf ‘ jest nadal bardzo ważna, aby wyjaśnić, narodowy socjalizm i Holocaust”, powiedział szef Rady Żydów Josef Schuster w mediach.

„W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań do tej edycji jako pracy naukowej dla celów badawczych i dydaktycznych.”

Po zakończeniu II wojny światowej najbardziej antysemickim regionem Niemiec była  ​​Bawaria, dlatego dziwnym się wydaje, że władze Bawarii nie zgodziły się na ten przedruk. Czyżby zmieniono na ten temat zdanie i zrozumiani, że książka ta nawołuje do nienawiści na tle rasowym oraz braku szacunku dla ofiar Holokaustu?

Natomiast Instytut Historii Współczesnej w Monachium planuje opublikować w styczniu dwutomowe wydanie  Adolfa Hitlera „Mein Kampf – Wydanie krytyczne „, które dodaje kontekst do nazistowskiego dyktatora z komentarzem historycznym w ponad 3.5 tys. adnotacjach.

Niemieckie władze ostrzegają wydawców, że jeśli zdecydują się na wydruk tej książki to rozpoczną legalny proces prawny i będą ścigani pod zarzutem „podżegania do nienawiści rasowej”.

Schuster ostrzegł, że egzekwowanie prawa w takich przypadkach musi  „następować z największą determinacją, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się i sprzedaży książki” jeśli rzeczywiście tekst ten ukarze się w sprzedaży publicznej w dniu 1 stycznia 2016 roku.

„Istnieje niebezpieczeństwo, że mimo wielkiego wysiłku niemieckiego rządu książka ta i tak będzie wprowadzona na niemiecki rynek”  powiedział.

Na potwierdzenie, że tak właśnie się stanie niech posłuży przykład mediów wirtualnych, gdzie od wczoraj książkę tą można czytać a nawet ściągnąć z internetu za darmo /download free/.

W artykule tym wykorzystano materiały ogólnie dostępne w sieci internetowej jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka, Prawo, tragedia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s