Joe Chal: – „Nazistowska Babcia” w więzieniu za negowanie Holokaustu!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Od bardzo dawna prawicowa ekstremistka podżegała do nienawiści i publicznie powątpiewała prawdziwość Holocaustu za co została skazana na karę więzienia.

Foto: Bardzo sympatyczna Pani Ursula Haverbeck-Wetzel

87 letnia Ursula Haverbeck-Wetzel została skazana na dziesięć miesięcy więzienia przez sąd w Hamburgu za podżeganie do nienawiści i zaprzeczanie prawdziwości Holocaustu, takie nagłówki ukazały się w niemieckich mediach .

Holocaust jest „tylko bezpodstawnym oszustwem”, powiedziała Ursula Haverbeck, która została nazwana w piątek przez media hamburskie „nazistowską babcią”.

Ona już wcześniej była karana dwukrotnie grzywną i wyrokiem w zawieszeniu za działalność wywrotową.

Haverbeck została ponownie postawiona przed sądem po tym, jak udało jej się udzielić krótkiego wywiady w niemieckiej TV w kwietniu i wypowiedzieć słowa, że „Holokaust jest największym i najbardziej perfidnym kłamstwem w historii ludzkości”.

Bez jakiegokolwiek strachu, uśmiechając się potwierdziła przed sądem słowami „tak powiedziałam,  rzeczywiście”, według doniesień mediów.

„W Niemczech /a właściwie jest to międzynarodowe, także obowiązujące w Polsce/, przestępstwo podżegania do nienawiści i odnosi się do działań, które zachęcają do nienawiści lub przemocy wobec grupy osób ze względu na ich religię, rasę lub pochodzenie etniczne. Karze podlega również każdą osobę, która publicznie „aprobuje, odrzuca lub bagatelizuje” działania nazistów, jest to prawo międzynarodowe, którego naruszenie może posłać skazaną osobę do więzienia na okres do pięciu lat”.

Ponad 1 mln ludzi, z których większość europejskich Żydów, zmarło w obozie Auschwitz-Birkenau pomiędzy 1940 a 1945 rokiem, zanim wojska radzieckie wyzwoliły to miejsce kaźni.

Haverbeck-Wetzel została oskarżona w Hamburgu, ponieważ jest tam siedziba TV, gdzie  zostały wypowiedziane te słowa uznane za karalne przestępstwo.

Starsza pani jest znanym członkiem skrajnie prawicowej sceny politycznej w Niemczech. W 2004 roku pomogła założyć stowarzyszenie, które wspierało ludziom, którzy zostali skazani i „prześladowani” za negowanie Holocaustu.

Haverbeck-Wetzel była również przewodniczącą „Collegium Humanum”, który rozpoczęła swoją działalność jako grupa ochrony środowiska, ale szybko przekształciła się organizację prawicowych ekstremistów i działalność ich została zakazana przez rząd Niemiec.

Podczas tego procesu, członkowie Nacjonalistycznej Prawicowo-Narodowej Partii Niemiec (NPD) obdarowywali Haverbeck-Wetzel oklaskami i kwiatami, jak donoszą media z Hamburga.

Haverbeck-Wetzel zapowiedziała odwołanie się od wyroku.

Od autora

Czytając  wszystkie dokumenty procesowe skazanej pani Haverbeck-Wetzel, można wyciągnąć tylko jeden wniosek, że prawda oświęcimska jak i argumenty tam użyte pomieszane zostały z prawdziwymi faktami.

Zgodnie z chronologią wydarzeń zarejestrowaną w muzeum w Oświęcimiu jak i relacjami naocznych świadków z Auschwitz wynika, że nie było tam Żydów /chyba, że byli oni zatrudnieni  jako kapo do pilnowania innych więźniów/.

Natomiast do Brzezinki /sąsiedni obóz/ przybywały transporty Żydów, ale po likwidacji gett na terytorium generalnej guberni /i nie tylko/ dopiero po 1942 roku.

Ale pod koniec wojny połączono te dwa obozy w jeden.

Zauważyłem również, że w Wikipedii są podobne rozbieżności.

Jeżeli mamy skazywać ludzi za łamanie prawa to dobrze byłoby aby sądy bazowały na wiarygodnych i sprawdzonych źródłach.

W artykule tym wykorzystano przekazy medialne, dokumenty sądowe jak i źródła własne.

Link

http://www.usatoday.com/story/news/nation/2015/11/14/nazi-grandma/75773774/

http://magneettimedia.com/wp-content/uploads/2014/12/ursHaverbeck.jpg?t=123

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Prawo, tragedia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Joe Chal: – „Nazistowska Babcia” w więzieniu za negowanie Holokaustu!

 1. ….. Karze podlega również każdą osobę, która publicznie „aprobuje, odrzuca lub bagatelizuje” działania nazistów, jest to prawo międzynarodowe, którego naruszenie może posłać skazaną osobę do więzienia na okres do pięciu lat”. JEŻELI NIE PODOBAJĄ MI SIĘ DZIAŁANIA NAZISTÓW I JE ODRZUCAM TO TEŻ JEST KARA „aprobuje, odrzuca lub bagatelizuje”

 2. Mohort pisze:

  NIE ROZUMIEM jeśli w ciągu 5 lat zmarło w obozie 1000 000 to daje średnią 540 osób umierających codziennie to przy podobno 6000 000 które tam były nie jest tak wielką liczbą bo to w mieście o podobnej ilości mieszkańców śmiertelność jest porównywalna.

  • Joe Chal pisze:

   Ja rowniez „nie rozumie” tych liczb? Zgodnie z raportem Miedzynarodowego Czerwonego Krzyza we wszystkich obozach koncentracyjnych zmarlo okolo 300 tys osob, zdecydowana wiekszosc to ludzie po 70-siatce..
   link http://www.biblebelievers.org.au/wasthere.htm
   „The International Red Cross had already reported in 1946 that of registered Jewish camp inmates no more than 300,000 could have died, and their audit to December 31, 1984 records a total 282,077 registered deaths of all internees in all German Concentration Camps from all causes.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s