Joe Chal: – Islamista z Niemiec głównym podejrzanym w paryskim ataku!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Niemiecki islamista znalazł się na liście 16 najbardziej poszukiwanych i  ściganych przez policję w następstwie ataków w Paryżu, jak poinformowała dziś niemiecka gazeta  Der Spiegel.

Do wiadomości mediów udostępniono tylko imię Hüseyin D, człowieka z Dinslaken z Zagłębia Ruhry w Nadrenii Północnej-Westfalii, uważa się, że należy on do tak zwanej „Lohberger Brygady” – grupy młodych mężczyzn, którzy wyruszyli do Syrii aby tam wspierać dżihadystów z ISIS.

Członkowie tej grupy byli w bliskim kontakcie z poszukiwanym  międzynarodowym listem gończym Abdelhamidem.

Abaaoud był domniemanym organizatorem zamachów w Paryżu, dopuszczając się zamordowania 130 osób i setek rannych po atakach bombowych i użyciu automatycznej broni Kałasznikowa w całej północno wschodniej części stolicy Francji.

Na niemieckim blogu, który jest zakamuflowanym łącznikiem grupy ISIS z grupą, która dokonała ataku w Paryżu. Dzichadyści także przekazują sobie informacje za pośrednictwem witryny internetowej Erasmus na której pokazana została twarz Hüseyin D. razem z Abaaoudem.

Foto: Islamiści Abdelhamid Abaouud i Hüseyin D. z czasów, kiedy razem mieszkali w tym samym domu;

Erasmus informuje członków ISIS, że „Dinslakener dołączył do swojego brata Hasana” w stolicy, Raqqa, w Syrii pod koniec 2014 roku z grupą ośmiu innych ludzi z ich rodzinnego miasta.

Hasan został zabity w czasie nalotu bombowego dokonanego przez lotnictwo USA w Kobane w grudnia 2014 roku, natomiast Hüseyin pozostał blisko Abaaouda.

MSW w Niemczech wydało na Hüseyina zakaz wpuszczania go do Niemiec, jak podało 2-go grudnia niemieckie radio Bayerische Rundfunk.

Na liście 16 najbardziej podejrzanych i poszukiwanych przez niemiecką policję w związku z atakami jest Salah Abdeslam, który się ukrywa od 13 listopada.

W artykule tym wykorzystano pewne informacje podane w gazecie Der Spiegel jak i ze źródeł własnych.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Prawo, Religia, tragedia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s