Joe Chal: – Merkel ostrzega „UE nie będzie cofała się dla Wielkej Brytanii!”

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Kanclerz Angela Merkel powiedziała w środę przed szczytem UE, że Niemcy nie zgodzą się na brytyjskie żądania przeprowadzenia reform w UE,  oznacza to, że nie będzie żadnego poświęcenia czegokolwiek dla osiągnięć integracji w europejskiej wspólnocie.

Foto: Kamclerz Niemiec Angela Merkel i premier UK David Cameron w przedszczytowym starciu;

 W środę Merkel powiedziała  w przemówieniu do posłów w Bundestagu (niemieckiego parlamentu) „Z jednej strony chcemy, aby dojść do porozumienia z rządem brytyjskim”.

„Z drugiej strony, nie będziemy stawiać na szali podstawowych osiągnięć integracji europejskich, o których mowa w szczególności: zasady swobody przemieszczania się i niedyskryminacji obywateli Unii Europejskiej,” dodała Kanclerz.

„Zasady te nie będą poddane żadnej dyskusji”, powiedziała, w przeddzień szczytu na którym przywódcy 28 krajów będą dyskutowali nad brytyjskimi żądaniami reform UE.

Brytyjski premier David Cameron chce ograniczenia świadczeń socjalnych dla imigrantów z UE jako jednego z kluczowych punktów reform strasząc, że problem ten musi być rozwiązany jeszcze przed tym jak jego kraj przystąpi do referendum „być albo nie być w UE”.

Zgodnie z jego planem migranci z UE zatrudnieni w Wielkiej Brytanii będą mogli ubiegać się o zasiłki dopiero po czterech latach pobytu na wyspach.

Cameron w swoich słowach ostrzegł, że nie będzie prowadził kampanii za pozostaniem w UE chyba, że reformy których żąda zostaną wprowadzone na nadchodzącym szczycie.

Cameron wypowiadał swoje słowa z typowa  brytyjska stoicką flegmą mimo, iż inni przywódcy głośno komentowali, że jego propozycje są dyskryminujące.

Gdyby udało się premierowi Cameronowi  /co jest bardzo wątpliwe/ przeforsować jego żądania reform, to zmiany te najbardziej uderzyłyby w Polaków, którzy niedawno wyemigrowali do Wielkiej Brytanii i nie mają obywatelstwa brytyjskiego.

Oficjalnie podaje się, że liczba Polaków, których mogłyby ominąć różne benefity socjalne mieszkających w UK to 2 mln a nieoficjalnie 2,5 mln.

W artykule tym wykorzystano ogólnie dostępne informacje w mediach jak i ze źródeł własnych.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s