Joe Chal: – Angela Merkel człowiekiem roku 2015!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Po Adolfie Hitlerze (1938), Konradzie Adenauerze (1953) i Willy Brandt(cie) (1970), Angela Merkel została wybrana przez amerykański magazyn Times „Człowiekiem roku 2015”.

Foto: Angela Merkel na okładce magazynu Times;

W środa Magazyn Time mianował niemiecką kanclerz Angele Merkel „Człowiekiem Roku 2015”, za jej wkład w przywództwo podczas europejskich debat: uchodźstwa i kryzysie migracyjnym a także za rolę jaką ona pełniła po interwencji Rosji na Ukrainie.

Za to, że pełni opiekuńczą rolę nad swoim krajem i narodem w taki sposób w jaki większość polityków nie odważyłaby się ruszyć nawet palcem, za zajęcie nieustępliwego  stanowiska przeciw tyranii, jak i niezłomne i moralne przywództwo w świecie a takich ludzi jest niewielu i dlatego Angela Merkel została Człowiekiem Roku, jak uzasadnia amerykański magazyn Times.

Merkel jest czwartym kanclerzem i od 30 lat pierwszą kobietą wyróżnioną przez ten tygodnik. Angela Merkel najlepiej rozumie imigrantów, ponieważ sama w młodości doświadczyła  przeszła przez to komunistyczne piekło w NRD.

Merkel to osoba z ukrytą głębią polityczną, która była zwolennikiem i kontynuatorką linii socjaldemokrata Willy Brandta „polityki małych kroków”.

Ale to się zmieniło w 2015 roku, kiedy trzeba było zderzyć się jednocześnie z wieloma trudnymi kryzysami, gdy Rosja zaczęła wydziobywać Ukrainę, Grecja poważnie zagroziła strefie euro i stawiła czoła kiedy cała Europa wpadła w panikę, gdy nagle setki tysięcy uchodźców przybyło do Europy.

Tym razem kobieta ta, która z wykształcenia jest chemikiem kwantowym nie  rozpoczęła od badań laboratoryjnych jak przystało chemikowi, ale stając twardo na ziemi podejmowała trudne decyzje.

W obliczu rasistowskich demonstracji i krytyki w kraju i zagranicą zachowała ona wiarę w zdolność narodu, aby zrobić to, co stało się jej hasłem – „wir schaffen das” – „możemy to zrobić”.

„Kanclerz prosi i zapewnia Niemców, że to co robi jest słuszne i wyjdzie na dobre wszystkim obywatelom.

Rzecznik medialny Merkel Steffen Seibert powiedział, że zaszczyt jaki spotkał Merkel będzie dla niej „zachętą do kontynuowania swojej pracy dla dobra Niemiec i Europy”.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s