Joe Chal: – Bawaria domaga się kontroli własnych granic!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicy

Konserwatywny rząd Bawarii wezwał Berlin, aby ten umożliwił własnej policji Wolnego Landu Bawarii w celu zabezpieczenia granicy z Austrią motywując to tym, że urzędnicy federalni nie dają sobie z tym rady.

Bawarski minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann poinformował w niedzielę, że rząd federalny odrzucił ten wniosek.

Dla informacji;

„Niemcy tworzą 16 krajów związkowych (landów), które mają charakter państw o ograniczonej suwerenności”.

Rzeczniczka Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wskazała, że to rząd federalny będzie decydował o sposobie ochrony granic Niemiec.

„Nie rozumiem w ogóle,” powiedział Herrmann po otrzymaniu tej informacji z Berlina. „Te kontrole na granicach nie są przeprowadzane rzetelnie, nawet pięć tygodni po ataku w Paryżu nic się tam nie zmieniło pomimo zagrożenia. To jest oznaka słabości”.

Wezwania do poprawy bezpieczeństwa granicy administracyjnej z Bawarią było również wsparte pismem Unii Chrześcijańsko – Społecznej (CSU), sojuszników kanclerz Angeli Merkel.

„Musimy wiedzieć, kto przebywa na naszym terytorium”, powiedziała Julia Klöckner  -zastępca lidera CDU Unia Chrześćjańsko-Demokratyczna.

„Nie możemy zachowywać się tak, jakby do naszego kraju przybywali tylko aniołowie! Tutaj przybywają ludzie,  którzy fałszują paszporty”.

Minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier powiedział, że jedynym rozwiązaniem byłoby polepszenie kontrola granic zewnętrznych Unii Europejskiej.

UE musi mieć „większą kontrolę nad tym kto przybywa i kto wyjeżdża z Europy,” powiedział Steinmeier  w niedzielę na spotkaniu z mediami.

Ale ostrzegał zarazem tych, którzy chcieliby traktować wszystkich uchodźców jak domniemanych terrorystów i zaznaczył jednocześnie, że zdecydowana większość muzułmańskich fundamentalistów jakich rozpoznano pochodzić z wewnątrz Europy.

Ostrzeżenie to było skierowane do tych liderów i landów (chciałoby się powiedzieć – „aryjskich”), które w przeszłości pokazywały swoje odmienne zdanie na temat polityki federalnej Niemiec.

Franz Josef Strauss1

Foto: Franz Josef Strauss sp /były premier Bawarii;

Takim typowym przedstawicielem i bawarskim liderem, który reprezentował politykę: nacjonalistyczną, rewizjonistyczną, rasistowską, żądając zwrotu niemieckich ziem zabranych po II wojnie światowej (ruch ziomkowski), zaangażowany w kilka skandali, był Franz Josef Straus jeden z najsłynniejszych i najbardziej niebezpiecznych /dla Niemiec/ Polityków, któremu nigdy nie udało się zostać kanclerzem Niemiec.

Person of the year from germany1

 

Foto: Niemcy, którzy zostali „Człowiekiem roku” to: Adolf Hitler (1938), Konrad Adenauer (1953), Willy Brandt (1970), Angela Merkel (2015);

Od autora;

Z przykrością muszę stwierdzić, że Polska powojenna nie miała szczęścia do polityków takiej klasy i z takim zaangażowaniem dbających o swój kraj jak Politycy w: Niemczech (Konrad Adenauer, Willy Brandt), Jugosławii (Josip Broz Tito), Francji (Charles de Gaulle) czy Wielkiej Brytanii (Margaret Thatcher).

W artykule tym wykorzystano internetowy przekaz medialny jak i źródła własne.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s