Joe Chal: – Starcia policji z PEGIDA w Kolonii, Niemcy!

„PEGIDA –(Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes) Europejski Patriotyczny Ruch Przeciwko Islamizacji Zachodu”.

„Pegida została założona ponad rok temu jako ksenofobiczna grupa na Facebooku, początkowo liczyła zaledwie kilkaset osób, ale w demonstracjach takich jak we wschodnim Dreźnie potrafiła zorganizować marsz 25.000 osób.

W 2015 ich szeregi zaczęły słabnąć po komentarzach jawnie rasistowskich przeciwko założycielowi tej grupy Lutzowi Bachmannowi, określając jego jako”samoluba”.  Rozpowszechniona karykatura lidera tej grupy jako Adolfa Hitlera nie przysporzyła jemu popularności.

Ale Pegida dziś odnotowuje ożywienie wraz z rekordowym napływem imigrantów do Niemiec”.

Foto: Protestujący z rożnych organizacji zderzyli się z policją w Kolonii;

Wczoraj policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych przeciwko protestującej skrajnie prawicowej organizacji PEGIDA w celu rozpędzenia zorganizowanego przez nich pokojowego wiecu w Kolonii. Demonstrujący wykrzykiwali ostre słowa przeciwko polityce Angeli Merkel a inne grupy, które wmieszały się w tłum rzucały petardy  i butelki w stronę funkcjonariuszy.

Policja poprzez system nagłaśniający wezwała demonstrantów do rozejścia się po czym użyła armatek wodnych, aby rozproszyć tłum, który coraz bardziej stawał się agresywnym.

Początkowo pokojowy marsz przeciwko szokującej fali ataków na tle seksualnym podczas obchodów Nowego Roku w Kolonii przybrał brzydki obrót, gdy grupa prawicowych ekstremistów zaczęła rzucać czym popadnie w funkcjonariuszy policji.

Policja przypuszcza, że prawie 1000 chuliganów z pośród 1700 członków  Pegida wzięło udział w marszu.

Gdy zaczęły się zamieszki rzecznik Pegida słowami „Protest jest oficjalnie odwołany”,  wezwał wszystkich uczestników do zakończenia marszu.

Wcześniej zwolennicy tej organizacji wraz z okrzykami „Nie chcemy Merkel” wymachiwali banerami z napisem  „nie chcemy uchodźców „!.

Protestujący oskarżali kanclerz Angele Merkel o umożliwienie migrantom spowodowanie prawdziwego szaleństwa w Niemczech przez jej liberalną postawę wobec przybyszy z Bliskiego Wschodu i z Afryki.

„Merkel stała się zagrożeniem dla naszego kraju. Merkel musi odejść”, skandowali członkowie ruchu Pegida.

Świadkowie opisali sprawców gwałtów w Kolonii w nocy z 31 grudnia jako ludzi z Afryki Północnej i arabskiego wyglądu.

Rzecznik Policji Federalnej powiedział, że zdecydowana większość zidentyfikowanych podejrzanych jak do tej pory to osoby pochodzenia zagranicznego, rozpalając w ten sposób debatę nad tym, czy Niemcy są zdolne aby zintegrować ponad milion azylantów przyjętych w zeszłym roku.

„Te kobiety, które padły ofiarą gwałtu czy też molestowania seksualnego będą musiały z tym żyć do końca ich życia. „Czuję, że moja wolność została mi odebrana” powiedziała uczestnicząca w pokojowym marszu matka czwórki dzieci.

„To niemożliwe. Frau Merkel, Frau Reker, wy jesteście kobietami! Gdzie jest wasza solidarność? Jaka jest wartość kobiety w społeczeństwie?” powiedziała.

„Henriette Reker (urodzona 09 grudnia 1956) to kobieta prawnik i niezależny polityk. Znana z postawy pro-imigracyjnej i z idei „trzymania potencjalnego gwałciciela na odległość wyciągniętej ręki”, wybrana burmistrzem Kolonii w 2015 roku po uzyskaniu 52.66% głosów.  Jest pierwszą kobietą burmistrzem wybraną w historii Kolonii”.

Henriette Reker prowadzi prawne porady dla uchodźców w Kolonii.

W pobliżu inna mała grupa lewaków próbowała przekrzyczeć pokojowo protestujących i wykrzykiwała „Naziści wynocha” (nazis raus!).

„Nic nie ma dobrego w nazistowskiej propagandzie”, widniał slogan na trzymanym banerze przez jednego protestującego, a drugi znowu krzyczał „Faszyzm nie jest opcją, to jest przestępstwo”.

„Jesteśmy tutaj po to, aby powiedzieć im, żeby się zamknęli. To nie jest do przyjęcia dla Pegida aby wykorzystywać to co się stało tutaj w sylwestrową noc do szerzenia swoich rasistowskich bzdur”, powiedziała 28 letnia Emily Michels.

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s