Joe Chal: – Imigranci z Algierii i Maroka będą deportowani, powiedziała kanclerz Niemiec!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Niemcy chcą aby emigranci z Algierii i Maroka opuścili Niemcy, ponieważ nie otrzymają pobytów stałych czy statusu azylanta po gwałtownym napływie obywateli  z obu krajów Afryki Północnej, powiedział w piątek przedstawiciel rządu Angeli Merkel.

Foto: Zmartwieni „azylanci’ z Maroka i Algierii dowiedzieli się o decyzji kanclerz Angeli Merkel;

Zaniepokojone niemieckie władze gwałtownym napływem ludzi z Afryki Północnej chcą, aby kraje z których oni pochodzą udzieliły pomocy do ich powrotu. W ten sposób rząd zaoszczędziłby znaczne środki dla prawdziwych uchodźców uciekających przed wojną i przemocą.

Ale władze niemieckie w ostatnich tygodniach mają problem z wydaleniem Algierczyków i Marokańczyków, ponieważ kraje z których pochodzą imigranci często nie chcą wziąć ich z powrotem, jak się tłumaczą, że „nie mają oni dokumentów tożsamości”.

Rzecznik rządu Steffen Seibert powiedział „Mamy umowę o repatriacji. Oznacza to, że wszystko się zgadza na papierze, ale w praktyce wiele spraw pozostaje problematycznych”.

„To musi być rozpatrywane zgodnie z umowa, aby mogło zostać wykorzystane w praktyce”.

„Wszyscy cudzoziemcy, którzy nie mają prawa do rezydentury w Niemczech zobowiązani są do opuszczenia tego kraju, w tym mieszkańcy Afryki Północnej”, powiedział.

W tym tygodniu kanclerz Angela Merkel poruszyła tą kwestię, kiedy do Niemiec przybył z wizytą premier Algierii Abd al-Malik Sallal, który dał do zrozumienia, że kraj ten będzie grał na zwłokę mówiąc, że niezbędne jest aby „upewnić się czy to są naprawdę Algierczycy”.

Po tych słowach i z tą samą zagrywką również przedstawiła swoje obawy Tunezja co do prawdziwej tożsamości potencjalnych deportowanych.

„Są osoby poszukujące azylu w Europie, którzy niszczą swoje dokumenty tożsamości, a po ich aresztowany przez policję udają Tunezyjczyków a tak naprawdę nie są nimi” powiedział przedstawiciel tunezyjskiego MSZ.

„Państwo musi się upewnić, że imigranci są naprawdę Tunezyjczykami. Czasami taki proces sprawdzania wymaga dość dużo czasu”, dodał.

Liczba przybywających uchodźców z Algierii w Niemczech wzrosła z 847 w czerwcu do 2,296 w grudniu, podczas gdy z Maroka wzrosła z 368 do 2896 osób czyli prawie ośmiokrotnie.

Sprawa stała się bardzo pilna po szokującej fali ataków na tle seksualnym w Sylwestrowa noc wobec kobiet a za ten czyn obwinia się imigrantów pochodzących z Afryki Północnej i innych krajów arabskich.

Policja Kolonii powiedziała, że 652 skargi zostały oficjalnie złożone na tle napastliwym w tym 331 w odniesieniu do przemocy seksualnej.

Policja w Kolonii jak do tej pory zidentyfikowała 19 podejrzanych w tym 14 z Maroka i Algierii.

W artykule tym wykorzystano informacje zawarte w niemieckich mediach jak i ze źródeł własnych.

Podobny artykuł poruszający ten temat jest opublikowany w Deutsche Welle, oto link;

http://www.dw.com/en/poor-chances-for-algerian-asylum-seekers/a-18975259

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Prawo, tragedia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s