Joe Chal: – Oskarżono 10 członków ISIS za atak terrorystyczny w Stambule!

Joe small picture

Joe Chal vel Chalubowicz

Jeden z terrorystów miał powiedzieć w sądzie na swoją obronę, że „atak jaki był zaplanowany w Stambule, nie był wymierzony w Niemców”!

W niedzielę Turecki sąd przyjął do rozpatrzenia sprawę dziesięciu osób, które zdaniem policji brały udział w samobójczym zamachu bombowym w samym sercu turystycznej dzielnicy Stambułu w wyniku którego zabitych zostało dziesięciu Niemców, podał rzecznik rządowych mediów.

Dziesięciu, którzy zostali oskarżeni o przynależność do organizacji terrorystycznej pozostanie w areszcie, do czasu zakończenia procesu, dodał.

Sześć innych osób, którym prokuratura nie postawiła bezpośrednich zarzutów przed sądem a domniemała tylko współudział w tym akcie terroru sąd nie zastosował tymczasowego aresztowania.

Rzecznik rządu powiedział, że atak był dziełem zamachowca-syryjskiego z grupy ISIS.

Dziesięciu niemieckich turystów zginęło a 17 innych zostało rannych w zamachu bombowym w historycznym centrum Stambułu w pobliżu Błękitnego Meczetu i Hagia Sophia – chrześcijańskiej bazyliki nazywanej Kościołem Mądrości Bożej w okresie Cesarstwa Bizantyjskiego przekształconej w meczet a następnie na muzeum, które funkcjonuje do dziś.

W sobotę szczątki niemieckich ofiar jakie pozostały po eksplozji bomby przybyły na lotnisko Tegel w Berlinie przetransportowane na pokładzie wojskowego samolotu transportowego.

Władze tureckie podały a premier Ahmet Davutoglu w swym wystąpieniu potwierdził, że zamachowcem był 28-letni Syryjczyk, który przybył do Turcji 5 stycznia jako uchodźca i był on członkiem ISIS.

Dodał, że pozostali podejrzani, których narodowości nie ujawniono również należeli do tej samej organizacji.

Zachodnie kraje jak i wspólnota europejska wywiera zbyt słaby nacisk na Ankarę w celu zmuszenia Turcji do zmiany swojej polityki i rozpoczęcia zwalczania terroryzmu wewnątrz tego kraju tak jak się zobowiązała wobec UE  i aby nie sprzyjała dżihadystom z ISIS, którzy zbyt łatwo przenikają z terytorium sąsiedniej Syrii jak i Iraku.

Wydaje się, że 4 miliardy euro jakie na wniosek kanclerz Niemiec Angeli Merkel przekazała UE Turcji na walkę z terroryzmem zostało rzucone w błoto, ponieważ ten kraj jako republika o demokratycznym /świeckim/ typie państwa tak naprawdę ma wielkie wpływy religijne na rząd.

W artykule tym wykorzystano informacje z Reutera jak i ze źródeł własnych.

http://www.reuters.com/article/us-turkey-blast-idUSKCN0UQ0UJ20160112

Reklamy

Informacje o Joe Chal

Prezes Polsko-Australijskiej Fundacji na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Prawo, Religia, tragedia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s